Guardiola po titulu šokoval Manchester City: Jsem blíž k odchodu, než abych zůstal. Kouč West Hamu mu složil poklonu

Guardiola po titulu šokoval Manchester City: Jsem blíž k odchodu, než abych zůstal. Kouč West Hamu mu složil poklonu

Euforie a radost zalila Manchester City. Anglie se klaní historickému počinu svěřenců trenéra Pepa Guardioly. Citizens berou čtvrtý titul v řadě a topí se ve štěstí. Ve víru oslav pak ale všechny šokoval svým vyhlášením samotný kouč, když promluvil o své budoucnosti. „Jsem blíž k odchodu, než abych zůstal,“ konstatoval kouč, kterého cituje třeba The Sun.

Šokované fanoušky pak rychle uklidnil, že v létě se žádný odchod konat nebude, ale příští sezona by mohla být jeho poslední. Všem se ulevilo, protože třeba podle třiadvacetiletého hráče Phila Fodena, který dal při výhře nad West Hamem dvěma trefami na triumf City mistrovskou pečeť, je tento tým nejlepším mistrem Anglie všech dob.

To sice mohlo Guardiolu zahřát u srdce. Jenže on vyhrál šestý titul za osm sezon v klubu a naznačil, že až mu za dvanáct měsíce vyprší smlouva, možná to bude den, kdy se s Manchesterem City rozloučí. Kouč přiznal, že už loni v létě přemýšlel o tom, za má motivaci do další práce, když Citizens získali oceňovaný Treble.

Nakonec pokračoval a jeho tým svedl skvělou bitvu s Liverpoolem, jehož lavičku opouští Němec Klopp, a hlavně s Arsenalem. Určitě nelitoval, že zůstal. Teď se novináři ptali na budoucnost znovu. „Skutečnost je taková, že jsem blíže k odchodu než k setrvání. Mluvili jsme s klubem – mám pocit, že teď chci zůstat,“ konstatoval. „Takže zůstanu příští sezonu a během ní si promluvíme. Uvidíme,“ dodal.

Manchester City jako první tým v historii Premier League získal čtvrtý titul v řadě. Klíčové vítězství řídil Foden

Fanoušci vše vnímají tak, že to bude poslední sezona španělského kouče v klubu. Už zmíněných osm sezon je na Guardiolu moc. Svěřil se, že už po loňské výhře v Lize mistrů nad Interem Milán byly chvíle, kdy pochyboval, zda se dokáže znovu nastartovat. „Loni jsem ty pocity měl. Říkal jsem si, je konec,“ konstatoval.

Nakonec motivaci našel a určitě nelituje. „O všem jsem přemýšlel. Nakonec jsem se rozhodl pokračovat. Cítil jsem se dobře, začali jsme vyhrávat, měli jsme nové hráče a já začal myslet na čtvrtý titul v řadě,“ prozradil Španěl. „Teď ještě také nemáme hotovo,“ narážel na finále FA Cupu proti městskému rivalovi United. „Až pak budu myslet na další sezonu,“ dodal.

Dominance City je jedna věc, další jsou obvinění, kterým klub čelí kvůli porušování finančního Fair Play. V tomto případě stále nepadl konečný verdikt. Na to ale v neděli večer nikdo v táboře staronových anglických mistrů nemyslel. „Je těžké vyjádřit slovy to, čeho jsme dosáhli. Zapsali jsme se do historie,“ zářil Foden.

Kvality Manchesteru City uznal i manažer West Hamu David Moyes, jenž po sezoně v klubu po třech letech končí. „Všichni žasneme nad tím, co Citizens dokázali. Hráči na trávníku, ale i jejich trenér. Ten si zaslouží stejnou pochvalu a úctu. Nejde jen o jeho koučování. Vypadá to, jako by měl nějaké kouzlo, jako by měl hráče na provázku, jeho schopnost hráče řídit je neuvěřitelná. Má své místo ve fotbalovém nebi,“ složil kouči mistrů velkou poklonu Moyes.