Semafor F:NL: Červený alarm pro Příbram, oranžová pro barážové týmy, zelená pro ty, kteří zabrali

Semafor F:NL: Červený alarm pro Příbram, oranžová pro barážové týmy, zelená pro ty, kteří zabrali
LIGOVÝ SEMAFOR

Vršek tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je vyřešený. Ví se o tom, kdo postoupí a kdo půjde do baráže. Odráží se to na výkonech i výsledcích, až na rozjeté béčko Sigmy jde o průměr, který by se ale mohl zle vymstít. Panika je naopak v Příbrami, které reálně hrozí sestup. Tomu se naopak vzdálily týmy, které v neděli zabraly.

Červená – velké starosti pro Příbram

Nepomohlo odvolání trenéra Romana Bednáře, nepomáhá víceméně nic. Příbram se propadá tabulkou s každým dalším kolem. A to tak moc, že už je předposlední. Jediné pozitivum? Nemůže skončit poslední, toto místo má zaručené Kroměříž.

Deset výher Příbrami sice zní jako příslib, vždyť má více tříbodových zisků než pátá Líšeň nebo sedmá Vlašim, ale ničí ji prohry. Hned patnáctkrát odcházela z trávníku bez bodu, což je strašidelná bilance.

Ta se prohloubila v neděli, kdy Příbram padla v klíčovém souboji na půdě Varnsdorfu. Byl to přímý boj o sestup, který byl bouřlivý. A to doslova, rozhodčí v jeden moment přemýšleli, jestli utkání kvůli šílenému počasí vůbec nechají dohrát. 

Stalo se, bohužel pro Příbram. V 76. minutě dostala gól a žádný vstřelit nedokázala. Obří komplikace je tak na světě. Sestup do ČFL bude chtít odpálkovat v posledním kole. Doma hostí silný Vyškov, což nebude lehký úkol.

Oranžová – vypustit závěr se nemusí vyplatit

O přímém postupu už před časem rozhodla Dukla, baráž je delší dobu víceméně jistá také pro Vyškov a Táborsko. Na druhém místě je díky dokonalému jaru béčko Olomouce, avšak to se z postupu radovat nebude – nesmí.

Nicméně právě týmy Vyškova a Táborska by v posledních kolech měly šroubovat formu. Tak, aby šly do baráže o postup mezi elitu v co nejlepší formě, aby byly hvězdy rozehrané, aby byli fanoušci u vytržení a aby se měl soupeř z ligy čeho bát.

Je to ale přesně naopak. Jaro Vyškova je bídné v podstatě celé. MFK prohrál před nedělí třikrát v řadě, teď o víkendu remizoval doma 0:0 s Jihlavou, která se modlí, aby nesestoupila. Za posledních patnáct kol je Vyškov až 10. nejlepším týmem. Má sice zajímavé hráče, ale v současném rozpoložení bude kdokoliv z FORTUNA:LIGY favoritem.

Co Táborsko? To má o něco lepší fazonu, ale i u něj jde vidět, že v momentě, kdy se před ně dostala Sigma, šla forma o něco dolů. Jaro se sice obecně povedlo, ale z posledních čtyř zápasů svítí jen jediná výhra (2:1 proti Opavě), jinak dvě prohry a naposledy bezbranková remíza na Dukle.

 

Zelená – úleva pro Varnsdorf, klidnější spánek pro Prostějov

Dobrý pocit z odvedené práce a splněný úkol, s tímto vědomím mohly jít v neděli z trávníku dva týmy, které hrály o svůj osud.

Veseleji bylo ve Varnsdorfu, kde se potvrdila velmi solidní jarní forma. Domácí dokázali ve velmi těžkých podmínkách, o kterých již byla řeč, zvítězit nad Příbramí, čímž si zajistili účast ve druhé lize i v další sezoně. 

„První poločas to bylo vyrovnané, i když jsme byli nebezpečnější. S klukama jsme se uklidňovali, že to musí přijít. Pokračovali jsme v dobré hře a stupňovali to. Z hráčů bylo cítit, že hrozně chtějí a byli nakonec odměněni vítězným gólem. Vítězství si hrozně vážíme, jsem strašně rád, že jsme zachránili druhou ligu,“ radoval se trenér Miroslav Holeňák.

Formu na závěr soutěže načasoval i Prostějov. Z posledních pěti utkání vyhrál hned tři, všechny doma. Takže i o víkendu proti Opavě. Výhra 3:1 se ale nerodila lehce, dvě rozhodující branky padly až v poslední desetiminutovce.

Výsledkem je čtrnácté místo a náskok dvou bodů na Příbram. Oba týmy sice mají totožnou výsledkovou bilanci, středočeskému celku ale ubližuje odečet dvou bodů, který přišel od svazu za maření verdiktu Sboru rozhodců a nesplacení dluhů bývalým hráčům.