Neuvěřitelné scény po finále poháru. Fanoušci vtrhli na hřiště, židle létaly i v televizním studiu

Neuvěřitelné scény po finále poháru. Fanoušci vtrhli na hřiště, židle létaly i v televizním studiu

Po závěrečném hvizdu ve finále poháru mezi fotbalisty Plzně a Sparty se na trávník dostali fanoušci obou klubů a museli proti nim zasahovat těžkooděnci. Na hřiště nejdříve vnikli příznivci Viktorie, kteří vyprovokovali fanoušky soupeře a někteří se i střetli. Pořadatelům tak museli přijít na pomoc policisté a zjednat pořádek, aby mohlo dojít k předání poháru.  

Po závěrečném hvizdu ve finále domácího poháru mezi fotbalisty Plzně a Sparty se na trávník dostali fanoušci obou klubů a museli proti nim zasahovat těžkooděnci. Na hřiště nejdříve vnikli příznivci Viktorie a k nim se přidali chuligáni soupeře. Pořadatelům při střetech museli přijít na pomoc policisté a zjednat pořádek, aby mohla být předána trofej. Policie uvedla, že dění bude vyhodnocovat i na základě kamerových záznamů. Vyjádření Fotbalové asociace ČR, která je pořadatelem MOL Cupu, ČTK zjišťuje.

Po finále, v němž Sparta vyhrála v Plzni 2:1 a získala po ligovém triumfu double, vnikli na hrací plochu fanoušci obou týmů. Došlo i na bitky. Výtržnosti narušily i vysílání České televize, na improvizované studio na ploše vedle sparťanského sektoru dopadly židle pro fotografy, kterých se zmocnili fanoušci.

SPARTA PO DIVOKÉ KONCOVCE SLAVÍ V PLZNI DOUBLE. ROZHODUJÍCÍ GÓL DAL BIRMANČEVIČ, FINÁLE KAZÍ RVAČKA FANOUŠKŮ

"S ohledem na skutečnost, že se pořadatelské službě nepodařilo zabránit vstupu fanoušků obou týmů na hrací plochu, museli jsme s ohledem na obnovení veřejného pořádku, zmírnění eskalace a zabránění vzájemného napadání fanoušků obou týmů vstoupit na hrací plochu," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Několik osob, které na těžkooděnce útočily, bylo podle ní přímo na hrací ploše "omezeno na osobní svobodě".

Mluvčí uvedla, že policisté zaznamenali několik případů použití pyrotechniky a vhození předmětů na hrací plochu. "Dění před utkáním, v jeho průběhu a po ukončení budeme vyhodnocovat, a to i z kamerových záznamů, abychom zjistili veškeré případy protiprávního jednání," uvedla Burešová.

CO PŘINESLO FINÁLE POHÁRU? DALŠÍ BIRMANČEVIČOVA SHOW I DOUBLE PO DESETI LETECH. FANOUŠCI STADION NEVYPRODALI A JEŠTĚ ŘÁDILI

Dění po závěrečném hvizdu odsoudili zástupci obou klubů. "Co se stalo po zápase, úplně nevím, protože jsem byl v kabině. Jen jsem to slyšel z doslechu. Je to taková kaňka, to si nebudeme nic nalhávat. Nikdo asi nechtěl takový konec," řekl na tiskové konferenci plzeňský kapitán Lukáš Hejda.

"Nechtěl bych to moc komentovat. Myslím, že to bylo zjevné, co se stalo. Myslím, že základem je, aby se cítili v bezpečí hráči i realizační týmy. A to dnes po závěrečném hvizdu nebylo, necítili jsme se bezpečně na hřišti," prohlásil dánský trenér Sparty Brian Priske.

Český fotbal má další skandál. Po sobotním ligovém duelu v Mladé Boleslavi, kde si Sparta po vítězství 5:0 zajistila mistrovský titul, se Ligová fotbalová asociace (LFA) zabývá akcí těžkooděnců. Zasáhli proti několika fanouškům hostů, kteří vběhli na trávník. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce v reakci na sobotní události svolat pracovní skupinu složenou z policie a zástupců všech fotbalových klubů, se kterou chce otevřít nastavení bezpečnostních opatření na stadionech.

Zdroj: ČT Sport