Legendární Rooney je blízko novému angažmá. Naposledy to byl propadák, poučil jsem se, slibuje

Legendární Rooney je blízko novému angažmá. Naposledy to byl propadák, poučil jsem se, slibuje

Legendární útočník Manchesteru United Wayne Rooney zatím v roli manažera propadá, přesto se zdá, že by brzy mohl zase dostat šanci trénovat.  Je totiž v hledáčku klubu Plymouth Argyle, jenž až v posledním kole udržel druhou nejvyšší soutěž. Rooney je bez místa od ledna, kdy jej vyhodil konkurenční Birmingham. 

Bývalá anglická hvězda prožila v Birminghamu trenérský horor. Tým pod jeho vedením vyhrál jen dva duely z patnácti a fanoušci se mohli z výsledkové bídy vzteky pominout. Když Rooney dostal padáka, nikdo v klubu se rozhodně nezlobil.

Teď je bývalý anglický reprezentant údajně připravený na comeback na lavičce Plymouthu, který se jen o vlásek vyhnul sestupu z Championship. Klub i tak vyhodil manažera Iana Fostera a momentálně hledá nového šéfa lavičky.

Šéf Plymouthu Neil Dewsnip podle The Telegraph má zájem právě o služby Rooneyho. Ten začínal s fotbalem v Evertonu, kde byl tehdy Dewsnip koučem v akademii klubu v Goodison Parku. Od té doby se oba znají.

Zůstane Pochettino bez práce jen pár dní? Anglií cloumá šokující novinka, kouč je v hledáčku Manchesteru United

Rooney, kterému se nevedlo ani na lavičce Derby a DC United, tak zřejmě prožije hodně rušné léto, protože již souhlasil, že bude v roli experta spolupracovat s BBC na zpravodajství z letošního Eura.

Osmatřicetiletý bývalý kanonýr dal jasně najevo, že je připravený přijmout novou trenérskou výzvu. „Rozhodně se chci vrátit a trénovat,“ prohlásil už v únoru. „To, co se stalo v Birminghamu, byl propadák, ale já jsem bojovník a chci se vrátit,“ tvrdil sebevědomě.

„Víte, jako manažer musíte být připravený na to, že vyhazov je součástí práce, když se nebude dařit. Jde o to, jak v angažmá začnete,“ přesvědčoval s tím, že měl čas o všem přemýšlet a příště si už bude počínat určitě lépe. S trenérským angažmá v Plymouthu jsou spojováni také Liam Rosenoir a Paul Heckingbottom.