Hradci zatím neumíme dát gól, ale fobii z něj nemáme, hlásí teplický trenér Frťala. Bude to na krev, má jasno soupeř

Hradci zatím neumíme dát gól, ale fobii z něj nemáme, hlásí teplický trenér Frťala. Bude to na krev, má jasno soupeř

Musí cítit zmar, ale nedává to najevo. Teplický trenér Zdenko Frťala jistě jen těžko kouše, jak to jeho Teplicím proti Hradci Králové v této sezoně nejvyšší soutěže nejde. Severočeši se utkali s Votroky třikrát a soupeři nedali ani gól, vždy prohráli 0:1. Pro Frťalu je vše o to bolestnější, že v Hradci v minulosti také působil. "Sice se nám proti Hradci nedaří, ale fobii z něj nemáme. To je fotbal," upozorňuje před odvetou finále skupiny o Evropu. Zápas se hraje od 18:00.

S Hradcem mívají Tepličtí v této sezoně pravidelně více ze hry, ale gól mu zatím vstřelit nedokázali. "Dali jsme do ofenzivy všechno, co máme. Neumíme na ně najít recept. Proti Libeci trefíme dvě šibenice, tady nedáme tisíciprocentní šance, to je fotbal. Kromě gólů nemám hráčům co vyčíst. Pořád je šance, není to tak, že bychom prohráli 0:3," měl jasno před zápasem Frťala, že se jeho tým popere o postup.

Když slyšel, jak hradecký funkcionář Jiří Sabou po úspěchu v Teplicích vyhlašoval, že měli Votroci velkou kliku a rozhodnuto určitě není, jen se usmál. "Tyhle jeho hry mám načtený. Vidím to tak, že je to z našeho pohledu třicet na sedmdesát, ale nic nevzdáváme. Budeme bojovat," konstatoval Frťala. "Hradec je doma nebezpečný i díky euforii, chodí tam plný stadion. Navíc jsme po zdravotní stránce pobití, někteří hráči jsou na hranici. Určitě ale do odvety nepůjdeme s tím, že máme z Hradce nějakou fobii, že mu neumíme dát gól," slíbil teplický kouč.

Asistent hradeckého kouče Stanislav Hejkal přiznává, že má jeho tým výhodu. "Do utkání jdeme s vedením 1:0, což je pro nás výhodná pozice. Přesto jsme na špičkách, protože víme, že soupeř nejspíš něco změní. Je jasné, že to zase bude na krev, protože všechny zápasy s Teplicemi jsou právě takové," nečekal snadnou partii kouč, který po sezoně zamíří do pražských Bohemians.

V čem vidí největší nebezpečí? "Teplice mají vysoké hráče, jsou skvěle organizovaní a jejich hra je založená na běžeckých a osobních soubojích. Chceme pochopitelně vycházet ze zabezpečené obrany, určitě ale nemůžeme hrát na remízu 0:0. Pokud chceme postoupit do utkání o Evropu, určitě musíme vstřelit gól, bez toho to nepůjde."