Jsem rád, že po tak těžkém průběhu končí sezona úspěchem, těší Hapala

OBSAHUJE OHLASY

Jednoduchou cestu ostravský Baník rozhodně neměl. V posledním kole skupiny o titul ale v domácím prostředí roznesl Slovácko poměrem 6:0 a v létě se představí v předkole o Evropskou konferenční ligu.

V domácím prostředí v posledních týdnech a měsících Baník rozhodně nezářil. A když nečekaně podlehl i Mladé Boleslavi, byla Evropa poměrně vzdálená. Zatímco ale Boleslav v závěrečných třech kolech neuhrála ani bod, Baník po remíze v Plzni urval klíčové tři body právě doma se Slováckem. Výrazně k tomu napomohlo i vyloučení Ondřeje Mihálika z 26. minuty.

"Samozřejmě, vyloučení mělo velký vliv na celé utkání," hodnotil nakonec dvě červené karty pro hosty trenér Baníku Pavel Hapal. Ještě během první půle domácí přesilovou hru zužitkovali třemi góly, po další trefě Ewertona navíc přišlo vyloučení i pro Jurošku, které Baník potrestal dalšími dvěma zásahy.

Jurečka se dvěma góly protáhl přes Šulce a je nejlepším střelcem ligy. Baník deklasoval Slovácko, mistr na závěr ztratil s Viktorkou

"Odehráli jsme ale výborný zápas. Od začátku jsme dominovali a definitivně jsme zápas dostali pod kontrolu třetím zásahem," podotkl Hapal, který tak s Baníkem může slavit postup do evropských pohárů.

"Byla to velice těžká sezona a jsem rád, že skončila úspěchem," neskrýval nadšení kouč, který byl v průběhu ročníku několikrát pasován za adepta na vyhazov.

Opačná strana se na nic nevymlouvala. "Je to více než katastrofa, obrovská kaňka za už tak špatným jarem. Nedisciplinovanost si nedokážu vysvětlit. Ale je to ostuda a omlouvám se všem fanouškům, kteří tady za námi jeli," hlesl asistent kouče Slovácka Jan Baránek.