García se po skvostném hostování v Gironě vrátí do Barcelony. O dalším osudu rozhodne nový kouč

García se po skvostném hostování v Gironě vrátí do Barcelony. O dalším osudu rozhodne nový kouč

Eric García zažil úspěšné hostování v Gironě, nyní se ale vrací do o sto kilometrů vzdálené Barcelony. Nečekaný účastník příštího ročníku Ligy mistrů by si přál setrvání španělského beka, o jeho dalším osudu ale rozhodne až nový trenér katalánského velkoklubu.

 

Třiadvacetiletý obránce a rodák z Martorellu Eric García prožil v Gironě fantastický rok. Za pět let své profesionální kariéry vstřelil jediný ligový gól, letos ale zapsal hned pět přesných zásahů.

Skvělými výkony navíc pomohl Gironě k senzační účasti v příštím ročníku Ligy mistrů. García se ale nyní vrátí do Barcelony, kde by rád bojoval o místo v základní sestavě.

"Vždy jsem to říkal. Mám smlouvu s Barcelonou a vrátím se tam. A až pak se uvidí, co se stane," řekl nedávno pro Mundo Deportivo. O jeho osudu by měl rozhodnout nový trenér katalánského velkoklubu, kterým by se měl příští týden stát Hansi Flick.

Girona každopádně má o bývalého stopera Manchesteru City zájem a ráda by hostování hráče prodloužila. Smlouvu má García na Nou Campu až do léta roku 2026, a pokud by se jej letos rozhodla prodat, požadovala by až 20 milionů eur.