Slovácko v něm nalezlo během jara oporu. Hostování Blahúta bylo přetaveno v přestup

Slovácko v něm nalezlo během jara oporu. Hostování Blahúta bylo přetaveno v přestup

Slovácko zakončilo uplynulý ročník české nejvyšší soutěže na posledním šestém místě nadstavbové skupiny o titul, což může tým z Uherského Hradiště brát jako úspěch, i když vidina předkol pohárové Evropy byla blízko a lákavá. Během letního přestupového okna se čeká celá řada personálních změn v kabině i realizačním týmu, avšak již nyní je jisté, že Patrik Blahút bude v jeho barvách pokračovat.

Šestadvacetiletý slovenský krajní obránce či záložník přišel v zimě z Podbrezové a během jara naskočil do patnácti ligových zápasů. V předposledním kole nadstavby proti Slavii se prosadil i střelecky, avšak porážku 1:2 svou trefou neodvrátil.

PARDUBICE MAJÍ NÁHRADU ZA KOVÁČE, VÝCHODOČESKÝ CELEK PŘEVEZME SAŇÁK. SPOLUPRACOVAT BUDE I S BÝVALÝM KANONÝREM

Blahút se během jara Slovácku osvědčil, proto s ním klub uzavřel spolupráci až do konce roku 2026. Informoval o tom na sociálních sítích i webových stránkách.

„Když jsme Patrika v zimě přiváděli na hostování, tak jsme věřili, že má kvalitu na to, aby se prosadil. Nakonec nastoupil do 14 ligových zápasů a svým přístupem a bojovností si jednoznačně řekl o uplatnění opce,” nechal se slyšet sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski na adresu slovenského legionáře.