Semafor F:NL. Bravo, Sigmo! Janotka si vysloužil místo v áčku. Vyškov bez formy a zlomený Hušbauer po příbramském pádu

Semafor F:NL. Bravo, Sigmo! Janotka si vysloužil místo v áčku. Vyškov bez formy a zlomený Hušbauer po příbramském pádu

Ročník 2023/24 FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v sobotu oficiálně skončil. Dukla k postupu přidala i mistrovský titul, nicméně Olomouc se o tento primát rvala až do konce. Ostudu naopak koušou v Příbrami, velkým zklamáním je i Vyškov.  

Červená – ostuda příbramského fotbalu

Fotbal v Příbrami neměl nikdy úplně dokonalou pověst. Několik let ale tamní klub dokázal vychovávat velmi talentované fotbalisty, kteří se nakonec neztratili ani v zahraničí. A-týmu se ale dlouhodobě nedaří a mládeži už také ne.

Všechno nakonec dospělo do bodu, který si majitelé asi ani nedokázali představit. Příbram totiž bude v příštím ročníku hrát v ČFL.

Co naplat, že doma nakonec v posledním kole porazila Vyškov. Prostějov totiž vyhrál na Žižkově a příbramskému FK nezbývalo než mít oči pro pláč.

„Sestup beru na sebe,“ hlesl Josef Hušbauer, velká letní posila a jedna z největších person uplynulého ročníku. „Byl jsem ten zkušený, kapitán… Týmu jsem tolik nepomohl. Tým nebyl špatný a určitě neměl spadnout.“

U Středočechů půjde o velké mrzení. Stačil jediný bod a záchrana by byla na světě. Jedenáct výher, což je mimochodem lepší číslo, než má Vlašim (7. místo) či Líšeň (10.), je k ničemu. Kudlou do zad byly časté prohry, které přišly hned v polovině zápasů.

Zdroj: FK Příbram

Oranžová – bude Vyškov lehké sousto?

Historie je jasná. Ještě nikdy se v českém fotbale nestalo, že by tým ze druhé ligy prošel v baráži přes prvoligistu a šel na jeho úkor mezi elitu. Jak to vypadá letos? Souboj mezi Českými Budějovicemi a Táborskem bude nesmírně lákavý, ale také vyrovnaný.

To úplně nemusí platit o druhé dvojici. Karviná se střetne s Vyškovem, který má ale v posledních týdnech naprosto tragickou formu.

Poslední výhra je měsíc stará, od té doby zisk jednoho bodu z patnácti možných. Domácí prohra s Jihlavou, mdlý výkon proti nevýrazné Příbrami… V těchto posledních zápasech navíc totálně odešla ofenziva, útok Vyškova se prosadil jen třikrát. Takhle nevypadá tým, kterého by se Karviná – byť se svými nedostatky – měla úplně bát.

Karviné hraje do karet i to, že začíná venku, odveta, ve které se bude rozhodovat, se bude na jejím stadionu.

Oba týmy jsou staří známí z minulé sezony, oběma pomohlo domácí prostředí. Vyškov na své půdě vyhrál 2:1, Karviná před více než rokem 2:0.

Zdroj: FK Vyškov

Zelená – Sigmo, bravo!

Několikrát o tom byla řeč, ale nejde to nezmínit. Béčko olomoucké Sigmy až do posledního kola bojovalo o to, aby vyhrálO titul mistra druhé ligy. Nakonec se to sice nepovedlo, Dukla si svou pozici ohlídala, ale Olomouc jí dýchala na záda.

I v posledním utkání sezony totiž vyhrála, a to 2:1 proti Varsndorfu. Zápas ale musela otáčet a rozhodla až v 84. minutě. Byla to osmnáctá výhra v sezoně, spolu s Duklou je tohle nejlepší bilance.

Posledních deset utkání, deset výher. Pohoda, jaká se v týmu nastolila, neměla obdoby. Vyhrává se pak lehce, tým o sobě nepochybuje.

„My jsme absolutně nadšení. Když připočteme první jarní kolo, tak tento tým má ve druhé polovině sezony bilanci 13 vítězství, 1 remízy a 1 prohry. Kluci si zaslouží obrovské smeknutí všech klobouků, které se mi vlezou na hlavu. Dokazuje to, že se nám podařilo je přesvědčit o tom, co chceme hrát a čím se chceme prezentovat. Tým táhl za jeden provaz a byl skvěle nastavený,“ zářil trenér Tomáš Janotka po posledním utkání.

Nádherné jaro si ještě zlepšil. Od nové sezony bude totiž trenérem A-týmu!

Zdroj: SK Sigma Olomouc