Divoký konec v Arsenalu. Hvězda promluvila o depresích, pití alkoholu i rozzuřeném Artetovi

Divoký konec v Arsenalu. Hvězda promluvila o depresích, pití alkoholu i rozzuřeném Artetovi

Deprese, pití alkoholu i divoký konec v Arsenalu. Známý útočník Pierre-Emerick Aubameyang, který v této sezoně nastřílel třicet branek napříč soutěžemi, prozradil, co vedlo k ukončení jeho angažmá ve slavném londýnském klubu. O své kariéře promluvil v další části série „Oh My Goal“ na YouTube. Pozornost mu věnují i v Anglii.

Aubameyang měl celou kariéru nabito, kam přišel, tam střílel góly. V londýnském Arsenalu to dotáhl tak daleko, že nosil kapitánskou pásku. Idyla ale neměla šťastný konec. Rodák z Gabonu končil angažmá v depresích, nyní se rozpovídal, proč tomu tak bylo.

Nyní čtyřiatřicetiletý hráč tvrdí, že o kapitánskou pásku přišel v prosinci 2021 poté, co se pozdě vrátil z klubem povolené cesty do Francie. Od té chvíle už za Arsenal nikdy nehrál a v z klubu odešel poté, co mu v únoru následujícího roku skončila smlouva. Půl roku si užil v Barceloně, pak zkusil znovu štěstí v Premier League v Chelsea. Nakonec ale zakotvil až ve francouzském Marseille, kde se mu v této sezoně dařilo náramně a dal třicet gólů.

The Sun se věnuje přiznání hráče, že na konci své štace v Arsenalu topil žal a smutek v alkoholu a měl problémy s duševním zdravím. „Měl jsem deprese. Cítil jsem se špatně, začal jsem hodně pít. Bylo to těžké období, začalo před tím, než mě vyhodili z Arsenalu,“ svěřil se. „Hodně všechno také souviselo se zdravotním stavem mých rodičů, vážně to na mě působilo, bylo to těžké,“ konstatoval.

Arsenal na trhu pátrá po novém prvotřídním snajprovi, v užším výběru má ikony Newcastlu, Ajaxu i Sportingu

Aby si ulevil, rozhodl se o všem promluvit. „Když se říká, kudy vede cesta z těch problémů ven, tak slyšíte, že o těch věcech musíte mluvit. Tak jsem do toho šel, to není žádná ostuda,“ tvrdil hráč.

Poslední ze 163 zápasů za Arsenal odehrál Aubameyang jako náhradník při porážce 1:2 na hřišti Evertonu 6. prosince 2021. Pak mu klub povolil návštěvu nemocné matky ve Francii, která byla po mrtvici. Nakonec se doma zdržel o jeden den. „Měl jsem se vrátit večer, ne až druhý den na trénink,“ přiznal známý fotbalista.

Když se vrátil, v klubu ho prý čekalo peklo. Trenér Arteta nemohl pozdní příchod opory rozdýchat. „Chytil mě a křičel na mě jako na blázna, že jsem mu vrazil nůž do zad,“ svěřil se. „Raději jsem mu neodpovídal, skončilo by to větší hádkou. On ale dobře věděl, že jsem nešel nikam na večírek, ale byl jsem u mámy. Nechápal jsem, proč na mě takhle vyjel.“

Aubameyang prozradil, že mu bylo řečeno, že si Arteta nepřeje, aby se připojil k týmu a bude muset trénovat sám. Následně mu vzal i kapitánskou pásku. „Tím jsem v Arsenalu prakticky skončil,“ dodal hráč, který po pár měsících opravdu opustil klub a odešel do Barcelony.