Sparťan Kuchta neměl v květnu konkurenci, trenérům vládl hradecký Horejš

Sparťan Kuchta neměl v květnu konkurenci, trenérům vládl hradecký Horejš

Hráčem měsíce v první lize za květen byl v tradiční anketě LFA zvolen sparťan Jan Kuchta, trenérem David Horejš z Hradce Králové. Útočník nominovaný na Euro uspěl v anketě poprvé v sezoně, stejně tak i strůjce jarního vzestupu "Votroků". Výsledky zveřejnila Ligová fotbalová asociace (LFA), která anketu pořádá.

Kuchta se výrazně podepsal pod obhajobu mistrovského titulu Letenských, Sparta navíc ziskem domácího poháru završila double. Sedmadvacetiletý reprezentant přispěl dvěma trefami k výhře 4:2 na hřišti Slovácka, kde se Pražané přiblížili k vysněnému cíli. Střelecky pak doslova explodoval v Mladé Boleslavi. Na půdě celku, jemuž šéfuje jeho tchán Josef Dufek, přispěl čtyřmi trefami k výhře 5:0 a definitivnímu zisku titulu.

Rodák z Liberce nastoupil v sezoně ke 32 ligovým utkáním, nastřílel v nich 17 branek a stal se třetím nejlepším střelcem celé soutěže. Navrch přidal sedm asistencí, s 24 body obsadil třetí příčku také v produktivitě ligy. V anketě zvítězil před záložníkem Hradce Králové Václavem Pilařem a pardubickým středopolařem Michalem Hlavatým.

Sparta vládne českému fotbalu. Po zisku titulu a výhře v poháru ovládla i hlasování o hráči a trenérovi sezony

Celosezonní ankety již LFA v tomto týdnu vyhlásila, Kuchta v nich zvítězil v kategorii útočníků a nejlepším hráčem ročníku se stal jeho klubový spoluhráč Veljko Birmančevič.

Vynikající měsíc prožili Východočeši, kteří v dosavadních čtyřech květnových zápasech ani jednou neprohráli. A pokud uspějí v pátečním souboji s Mladou Boleslaví, zajistí si účast v předkole Konferenční ligy. Horejš v hlasování fanoušků předčil kouče sparťanského šampiona Briana Priskeho i trenéra Radoslava Kováče, který podruhé za sebou dotáhl Pardubice k záchraně mezi elitou.

V anketě LFA určují novináři svými hlasy trojici adeptů na hráče a trenéra měsíce, z níž pak fanoušci vyberou vítěze obou kategorií.