Xavi po vyhazovu z Barcelony nemá nouzi o nabídky. Po AC Milán si kouče oťukává Manchester United

Xavi po vyhazovu z Barcelony nemá nouzi o nabídky. Po AC Milán si kouče oťukává Manchester United

Jako by senzačních novinek bylo málo. O jednu z nich se postaral španělský list AS. Ten přišel s tvrzením, že do okruhu kandidátů na místo nového kouče Manchesteru United se v případě odvolání Nizozemce Ten Haga nově řadí také bývalý kouč Barcelony Xavi. Klub z Old Trafford prý španělského kouče již neformálně oslovil, přitom je bez práce teprve pár dní.

Na začátku roku to vypadalo, že Xavi v Barceloně po sezoně skončí, pak se v dubnu nechal přemluvit a souhlasil s prodloužením spolupráce, aby byl nakonec vyhozen. V klubu z Camp Nou jej nahradí Němec Hansi Flick. Naopak v souvislosti s Xavim se mluví o italském AC Milán, korejské reprezentaci a nově i Manchesteru United.

Podle listu AS již došlo k neformálnímu kontaktu. Nicméně se proslýchá, že kouč preferuje dát si na rok volno a další angažmá by rád přijal v roce 2025. Na lavičce Barcy vyhrál 89 z 142 duelů, v sezoně 2022/23 získal titul v LaLize a ovládl i španělský Superpohár. V této sezoně skončila Barca druhá a v Lize mistrů skončila ve čtvrtfinále.

Barcelona má nového trenéra, Xaviho nahradí ve funkci bývalý trenér německé reprezentace Flick

Před svým odvoláním Xavi řekl novinářům, že jeho nástupce se bude divit, jakému tlaku bude v Barceloně vystaven. "Bude trpět. Je to velmi komplikované místo. Je to obtížná práce a musíte být trpěliví," konstatoval.

Barcelona i přes tato tvrzení Xavimu a jeho týmu poděkovala za odvedenou práci, nasazení a obětavost. "Navíc mu přejeme, aby se mu do budoucna dařilo jak na osobní, tak na profesní úrovni," stálo v prohlášení Barcelony. Možná to bude na lavičce Manchesteru United. Ten sice vyhrál FA Cup, ale na Ostrovech se dál řeší, zda na Old Trafford zůstane manažer Ten Hag.

Zklamaný Xavi se pustil do Barcelony a varoval svého nástupce. Bude to mít těžké, řekl. Zmínil i složitou ekonomickou situaci