Zraněný slávista Tomič přijde o Euro. Slovenský trenér si rýpl do soupeřů, prý nechtějí s jeho týmem hrát

Zraněný slávista Tomič přijde o Euro. Slovenský trenér si rýpl do soupeřů, prý nechtějí s jeho týmem hrát

Slovensko čeká ve středu předposlední přípravný zápas před Eurem. Jeho soupeřem bude v Rakousku od 18:00 San Marino a trenér Francesco Calzona před utkáním nebyl úplně dobře naladěný. Už dva dny před závěrečnou nominací musel oznámit, že se na Euro nepodívá zraněný obránce Slavie Michal Tomič. Navíc si na tiskové konferenci před utkáním postěžoval, že si pro přípravu představoval kvalitnější soupeře, než je dnešní sok ze San Marina.

"Respektujeme San Marino. Když chceme po ostatních, aby respektovali nás, musíme respektovat San Marino. Na papíře jsme favority a hledali jsme jiné soupeře. Hodně z těch mužstev ale nechtělo proti Slovensku hrát. Možná kvůli tomu, že si ještě neuvědomují, nebo si nechtějí uvědomit naši sílu. To ale není žádný problém, i takové zápasy, jaký nás čeká, nám mohou hodně ukázat," cituje kouče Calzonu web Slovenského fotbalového svazu.

Věřil, že si jeho svěřenci zahrají proti některému z účastníku evropského šampionátu. Konkrétní soupeře ale neprozradil. "Chtěli jsme mít těžší zápasy, ale vyšel nám jenom ten proti Walesu," povzdechl si. Podle sparťana Lukáše Haraslína je jasné, že Slováci musí zápas vyhrát. "Když jdete do zápasu s tím, že jste jasným favoritem a oni nevyhráli dvacet let, vrtá vám to v hlavě. Ale jsme profesionálové a tohle je zápas na profesionální úrovni a na to musíme myslet. Chceme vyhrát a vyzkoušet si věci, které jsme natrénovali," konstatoval jeden z nejlepších ofenzivních hráčů české nejvyšší soutěže na tiskové konferenci.

Portugalsko se i bez Ronalda na utkání s Čechy naladilo divokou výhrou, Turecko šokovalo Itálii

Slováci hráli proti San Marinu dosud čtyřikrát a všechny duely vyhráli při celkovém skóre 22:1. Do utkání plánuje kouč nasadit méně vytížené hráče. "Všichni dávají do přípravy maximum, jsem s hráči spokojený. Hodně dobrý pocit mám z mladých hráčů. Brankáře střídat nebudu, ale v poli chci vidět více hráčů," prozradil Calzona.

Závěrečnou nominaci oznámí v pátek, definitivně rozhodnutý o šestadvacítce jmen ještě není. Určitě se ale na Euro do Německa nepodívá slávista Tomič, který je zraněný. "Bohužel ho neumíme za tak krátkou dobu vyléčit. Tam je velmi pravděpodobné, že v nominaci nebude. Věděli jsme o zranění už před srazem, ale chtěli jsme to zkusit. Vyšetření ukázala, že se nedá dohromady. Rozhodl se ale zůstat tu s námi, i když ví, že na Euro nepojede," řekl Calzona.

Krejčí bere zájem ze Španělska jako zadostiučinění, soustředí se na Euro. Přestup spěje do finále, o odstupném je jasno

"Má natržený sval. Stalo se mu to na tréninku v klubu. Hned podstoupil magnetickou rezonanci, my jsme udělali další, ale zranění je takového rozsahu, že mu neumožňují hrát," dodal kouč slovenské reprezentace.

Naopak sparťan Haraslín je v plné síle a těší se na druhý velký turnaj v kariéře. Prvním bylo Euro v roce 2020, kde nastoupil do všech tří duelů- "Každý z nás se za tu dobu posunul o pár levelů výš. Fotbalově i mentálně. Zápas proti San Marinu musíme vyhrát," poznamenal. "Každý bude chtít ukázat, že patří do reprezentace," dodal nejlepší střelec Slovenska v kvalifikaci a křídelník českého mistra pražské Sparty.