Miliony pro hvězdu Manchesteru City! Foden bude nejlépe placeným anglickým hráčem v historii

Miliony pro hvězdu Manchesteru City! Foden bude nejlépe placeným anglickým hráčem v historii

Anglický reprezentant Phil Foden má už před startem Eura jednu jistotu. Stane se nejlépe placeným britským fotbalistou všech dob. Na svědomí to má jeho současný zaměstnavatel, mistrovský Manchester City. Ten nabízí hráči 375 000 liber týdně (skoro 11 milionů korun), aby Fodenovi vyhnal z hlavy myšlenky na případný přestup do Realu Madrid, jenž o něj má zájem. Momentálně chce Foden uspět na Euru v Německu, pak se ale může těšit, že si finančně polepší.

Foden má v Manchesteru City smlouvu ještě na tři roky, takže úplně nehrozí, že by z klubu utekl ke konkurenci. Ale klub z Etihad Stadium chce hráče odměnit za skvělou sezonu a také dát signál konkurenci, že je klenotem, o který nechtějí Citizens přijít.

Čtyřiadvacetiletý hráč nyní bere 200 000 liber týdně s bonusy. Po zvýšení gáže už se dostane na úroveň Erlinga Haalanda a Kevina De Bruyneho. Manchester City vyhrál Premier League čtyřikrát v řadě Foden byl jednou z největších hvězd týmu. Byl také jmenován hráčem roku v Premier League.

Největší favorit Eura se sbírá z ostudy! Rozumím, že fanoušci pískali, přiznal kouč Anglie

Produkt akademie Etihad byl hvězdou ve čtvrtém vítězství City v nejvyšší soutěži na otočce, která byla završena tím, že byl jmenován hráčem roku Premier League a FWA. Nová smlouva má hráče udržet v klubu až do jeho třicátých narozenin. Foden už během kariéry vyhrál patnáct trofejí, včetně šesti titulů v Premier League. V plánu prý má překonání historického rekordu Ryana Giggse, jenž vyhrál nejvyšší anglickou soutěž třináctkrát.

Momentálně je ale na prvním místě pro hráče reprezentace Anglie. V jejím dresu by rád vyhrál Euro v Německu. Anglický tým je v prognózách expertů pasován do role největšího favorita na titul. V pátek však dostal anglický sen drobnou trhlinu, když Anglie prohrála přípravný zápas s Islandem ve Wembley 0:1 a na tým se snesla vlna kritiky. Fanoušci i hráči ale věří, že se jim na Euru povede vše napravit.

foto: © Profimedia