Seznam letních přání Baníku není dostupný tak, jak se původně zdálo. Které tváře si Hapal vytipoval?

Seznam letních přání Baníku není dostupný tak, jak se původně zdálo. Které tváře si Hapal vytipoval?

Ostravský Baník zakončil uplynulý ročník české nejvyšší soutěže na čtvrtém místě v tabulce, což mu zaručilo účast v předkolech pohárové Evropy. Série dlouholeté absence byla utnuta, ale probojovat se do skupinové fáze Konferenční ligy nebude nic snadného. I proto kouč Pavel Hapal chce během letního přestupového okna výrazně posílit současný kádr.

Před týdnem ostravský klub potvrdil setrvání Hapala v trenérském křesle, nyní přichází čas na posílení kádru, aby bylo dostatek času nové tváře během přípravy sladit se zbytkem týmu. Server inFotbal.cz informoval o přetrvávajícím zájmu o brazilského křídelníka  Ewertona. Za jeho vykoupení byla Slavii předložena nabídka, která se však svou výší sešívaným příliš nezamlouvá.

Sportovní ředitel Luděk Mikloško si možná upletl bič, když fanouškům Baníku slíbil, že udělá všechno pro to, aby sedmadvacetiletého Jihoameričana udržel. Nejedná se však o jediný letní cíl na seznamu přání potencionálních posil.

TEPLICE HLEDAJÍ POSILY, KDE SE DÁ. SEVEROČESKÝ CELEK ZAUJAL STŘELEC ZE SLOVENSKÉ DIVIZE. BUDE Z NĚJ NOVÝ POTOČNÝ?

Ostravský klub měl spadeno také na Daniela Vašulína, avšak při dotazování na jeho dostupnost zjistil, že jsou Votroci na jeho přestupu již domluveni s Plzní. Na západě Čech by mohl operovat po boku Chorého.

Dalším cílem má být záložník Pardubic Michal Hlavatý, který je spojován s exodem z východních Čech již několik měsíců. Jeho agent Roman Brulík však zatím nebyl konkrétní a mluvil jen o tom, že nějaká jednání probíhají. Tuzemská média jej spojovala spíše s Libercem, kam odešel někdejší kouč Pardubic Radoslav Kováč.

Posledním potencionálním posílením současného kádru by mohl být šestadvacetiletý střední obránce Matěj Chaluš. Ten své hostování v Liberci ukončil a zůstává kmenovým hráčem švédského Malmö.

Foto: FC Baník Ostrava