Rudí ďáblové si nechali uniknout talentovaného mladíka. Ten překvapivě míří ke dvanáctému týmu Serie A

Rudí ďáblové si nechali uniknout talentovaného mladíka. Ten překvapivě míří ke dvanáctému týmu Serie A

Teprve devatenáctiletý Omari Forson nakoukl v letošní sezoně do prvního týmu Manchesteru United a vedení Rudých ďáblů si slibovalo, že z anglického útočníka udělá vynikajícího hráče pro budoucnost. Ten jim ale udělal čáru přes rozpočet, odmítl novou smlouvu a míří na Apeninský poloostrov.

Nejvýrazněji byl Omari Forson vidět loni, když ve dvaadvaceti zápasech za tým do jednadvaceti let nastřádal osm branek a dvě asistence. Letos nastoupil celkem v pěti různých soutěžích a poprvé se objevil i v Premier League.

Za Rudé ďábly odehrál čtyři duely a stihl v nich alespoň jednu asistenci. Aktivnější byl znovu v týmu do jednadvaceti let, kde v šesti duelech vstřelil tři branky a na další dvě nahrál. S rodákem z Hammersmithu v Londýně chtěli Rudí ďáblové spolupracovat i nadále, a proto mu nabídli prodloužení kontraktu.

ZA KRITIKU JSEM RÁD. TĚŠÍ MĚ, ŽE OD NÁS LIDÉ OČEKÁVAJÍ VELKÉ VĚCI, ŘEKL FERNANDES PŘED STARTEM EURA

Forson ale nabídky na novou smlouvu odmítl a z Old Trafford definitivně prchl. Následující léta stráví Omari Forson v italské Serii A. Uznávaný novinář Gianluca Di Marzio přišel s informací, že se útočník rozhodl podepsat kontrakt s dvanáctým týmem uplynulého ročníku italské soutěže, tedy Monzou.

V týmu podepsal čtyřletý kontrakt a dle svých slov věří, že u Biancorossi bude dostávat pravidelně prostor v základní sestavě, díky kterému by mohl pokračovat ve svém rozvoji.