Juventus se dohodl na spolupráci s koučem Mottou, Nesta získal první trenérské angažmá v italské lize

Juventus se dohodl na spolupráci s koučem Mottou, Nesta získal první trenérské angažmá v italské lize

Juventus bude od příští sezony trénovat Thiago Motta. Po odchodu z Boloni, kterou dovedl k prvnímu postupu do Ligy mistrů v historii, podepsal v konkurenčním klubu italské ligy smlouvu do roku 2027. Novým trenérem Monzy se pak oficiálně stal Alessandro Nesta. Vedení klubu oznámilo, že s osmačtyřicetiletým koučem podepsalo roční smlouvu s opcí na další sezonu. Pro mistra světa z roku 2006 to bude první trenérské angažmá v nejvyšší italské lize.

Jednačtyřicetiletý Motta obsadil v uplynulé sezoně s Boloňou páté místo v tabulce, místo prodloužení smlouvy se ale rozhodl pro odchod za novou výzvou. V Juventusu nahradí Massimiliana Allegriho, který byl odvolán dvě kola před koncem ligy, jen dva dny po triumfu v Italském poháru, kvůli nevhodnému chování.

"Jsem šťastný, že začnu novou kapitolu v tak skvělém klubu, jako je Juventus. Děkuju majitelům a managementu, mohou si být jistí, že mám ambice udržet vlajku Juventusu vztyčenou a potěšit fanoušky," uvedl kouč na klubovém webu.

Motta v minulosti hrál mimo jiné za Barcelonu a Inter Milán, s nimiž triumfoval v Lize mistrů, či Paris Saint-Germain. Po dvou startech v seniorském národním rodné Brazílie později reprezentoval Itálii, v jejímž dresu odehrál 30 utkání a slavil stříbro na ME 2012. V Boloni jako trenér působí od roku 2022, předtím sbíral zkušenosti ve Spezii, Janově a u juniorky PSG.

Nesta si vyzkouši italskou ligu i jako trenér

Na lavičce Monzy Nesta nahradí Raffealeho Palladina, kterému vypršel dvouletý kontrakt a místo jeho prodloužení se rozhodl pro odchod do konkurenční Fiorentiny. Vedení klubu si někdejšího hráče Lazia či AC Milán vyhlédlo už před několika dny, Nesta se ale nejprve musel dohodnout na ukončení angažmá v druholigové Reggianě.

Cannavaro dovedl Udine k záchraně, přesto v klubu skončil. Fanouškům to prozradil dříve než klub