Čtyři dny na Rhodosu a jeden trénink? Velvary se v první barážové bitvě statečně praly se Slavií B

Čtyři dny na Rhodosu a jeden trénink? Velvary se v první barážové bitvě statečně praly se Slavií B

První zápas baráže o postup do druhé ligy vítěze nenašel. Slovan Velvary na domácí půdě remizoval s rezervou pražské Slavie 0:0. Sebevědomí hosté měli o pár šancí více, ale branku nedali. "Musím před kluky obrovsky smeknout, jak to zvládli," tvrdil pro eFotbal.cz Vasil Boev, trenér domácích. Nerozhodný výsledek bere i proto, že Velvary nesplnily kritéria potřebná pro postup do druhé ligy, takže se výš posunou sešívaní. I tak ale Slovan zápas odmakal.

I když mají bránu do druhé ligy zavřenou, perou se Velvary o historický výsledek. Chtějí baráž vyhrát a ukázat, že jsou ve třetí lize nejlepší. "Máme za sebou hektický týden. Čtyři dny jsme byli na Rhodosu, měli jsme jeden trénink. Slavia B navíc přijela sebevědomá, nepočítala s tím, že by u nás nevyhrála," konstatoval Boev po závěrečném hvizdu.

Jeho tým přežil bez úhony dvě obrovské šance soupeře. O to víc ho těší, že Velvary neinkasovaly. "I my jsme měli svoje šance, výsledek bereme. Pořád je to otevřené a my můžeme baráž vyhrát," věřil Boev a těšil se na sobotní odvetu v Horních Počernicích. "Kluci se neskutečně semkli, ale je pravda, že nám ubývaly síly a soupeř byl hodně šikovný a dynamický," zakončil své hodnocení trenér Slovanu Velvary.

Baráž vítězů ČFL o postup do druhé fotbalové ligy - úvodní zápas:
Velvary - Slavia Praha B 0:0
Odveta se hraje v sobotu v Horních Počernicích.