Krejčí se odpojil od reprezentace a míří do Girony. Ve Španělsku by měl dořešit plánovaný přestup

Krejčí se odpojil od reprezentace a míří do Girony. Ve Španělsku by měl dořešit plánovaný přestup

Česká fotbalová reprezentace odcestovala do dějiště mistrovství Evropy do Německa bez obránce Ladislava Krejčího, který dostal povolení dořešit případný přestup z pražské Sparty. Podle médií má namířeno do španělské Girony. Pětadvacetiletý zadák se k národnímu týmu znovu připojí ještě dnes už přímo v Norderstedtu poblíž Hamburku, kde bude mít mužstvo během turnaje základnu. Reprezentace o tom informovala na webu FAČR.  

O Krejčího, jenž na jaře coby kapitán dovedl Spartu k obhajobě titulu a po vítězství v domácím poháru také k double, byl v zahraničí zájem už delší dobu. Podle španělských médií z několika uchazečů uspěla Girona, která si díky třetímu místu v uplynulé sezoně španělské nejvyšší soutěže zajistila účast v Lize mistrů.

SÁZKA NA DALŠÍHO SLÁVISTU. TRENÉR NÁRODNÍHO TÝMU HAŠEK POVOLAL NÁHRADNÍKA ZA ZRANĚNÉHO SADÍLKA

Krejčí se vrátí k reprezentaci dnes večer a na Euru nepřijde o žádný trénink. Národní tým se dopoledne znovu sešel po dvou dnech volna a zamířil do dějiště turnaje, do nějž vstoupí 18. června zápasem proti Portugalsku.

Ve výpravě už byl i dodatečně povolaný záložník Petr Ševčík, který nahradil zraněného Michala Sadílka. Ten v sobotu si při jízdě na tříkolce v závěru soustředění v Rakousku přivodil tržnou ránu v oblasti bérce a o šampionát na poslední chvíli přišel.

Český tým se bude během Eura připravovat v Norderstedtu na severním okraji Hamburku. Před zápasem s Portugalskem odcestuje do Lipska, kde rozehraje skupinu. K dalším dvěma duelům základní části s Gruzií a Tureckem nastoupí v Hamburku.

Zdroj: Profimedia