Nečekaný konec na lavičce Dortmundu! Terzič podal rezignaci, tým by měl převzít bývalý skvělý záložník

Nečekaný konec na lavičce Dortmundu! Terzič podal rezignaci, tým by měl převzít bývalý skvělý záložník

Trenér Edin Terzic skončil u fotbalistů Dortmundu, které v minulé sezoně dovedl do finále Ligy mistrů. Borussia na webu uvedla, že jednačtyřicetiletý kouč požádal o okamžité rozvázání smlouvy a klub mu vyhověl. Podle médií by se měl do role hlavního trenéra posunout dosavadní asistent Nuri Sahin.  

"Po našem finále ve Wembley jsem požádal vedení o rozhovor, protože jsem po deseti letech v BVB - z toho po pěti letech v trenérském týmu a dvou a půl letech v roli hlavního kouče - měl pocit, že nová éra by měla odstartovat s novým mužem na lavičce," uvedl Terzic, jehož rodiče do Německa přišli z tehdejší Jugoslávie.

Terzic vedl Dortmund poprvé od prosince 2020 do června 2021 a získal s ním Německý pohár. Podruhé se Borussie ujal v květnu 2022 a v uplynulé sezoně s týmem nečekaně postoupil až do finále Ligy mistrů, v němž jeho svěřenci navzdory kvalitnímu výkonu podlehli 0:2 hvězdami nabitému Realu Madrid. V bundeslize ale Borussia skončila až pátá a jen tak tak se kvalifikovala do Ligy mistrů.

Pětatřicetiletý Sahin patří ke slavným postavám klubu, nicméně zatím mu chybějí větší trenérské zkušenosti. V letech 2021 až 2023 vedl turecký Antalyaspor, odkud se krátce před koncem minulého roku přesunul společně s bývalým spoluhráčem Svenem Benderem do role Terzicova asistenta.

NEUVĚŘITELNÝ TREST PRO DORTMUND. ZA MINUTOVÉ ZPOŽDĚNÍ MUSÍ BORUSSIA ZAPLATIT TÉMĚŘ PŮL MILIONU