Sázkové kanceláře favorizují na Euru Anglii. V těsném závěsu je Francie a domácí výběr Německa

Sázkové kanceláře favorizují na Euru Anglii. V těsném závěsu je Francie a domácí výběr Německa

Favoritem letošního mistrovství Evropy ve fotbale v Německu je Anglie. V těsném závěsu za ní jsou francouzský a německý národní tým. Uvedly to sázkové kanceláře, které dnes oslovila ČTK. Ve vítězství české reprezentace bookmakeři příliš nevěří - v žebříčku favoritů je ČR na 12. místě například za Tureckem či Švýcarskem. Sázkové kanceláře letos očekávají rekordní objem sázek

Podle jejich odhadů by celkově mohly přesáhnout 3,7 miliardy korun, tedy o necelou miliardu korun více, než kolik se prosázelo při letošním mistrovství světa v hokeji v Česku. Aktuálně je na šampionát zatím vsazeno za zhruba 53 milionů korun.

Ve vítězství Anglie věří zhruba čtvrtina všech sázejících, pětina pak ve vítězství Francie. O třetí místo v žebříčku přízně tuzemských sázejících se dělí Němci s Portugalci, okolo deseti procent věří české reprezentaci. Česko hraje ve skupině F s Portugalskem, Gruzií a Tureckem.

"Národní tým v rámci soustředění i v přípravných zápasech hodně zkoušel, potenciál mužstva je tak hůře čitelný. Jakkoliv je skupina Česka nevyzpytatelná, postup do vyřazovací části není nereálný," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

SLAVIA MEZI EVROPSKOU ELITOU. NA EURO SEŠÍVANÍ VYSLALI STEJNĚ HRÁČŮ JAKO ARSENAL. ZA SEBOU NECHALI I GIGANTY Z ANGLIE ČI ŠPANĚLSKA

Odhadované sázky na letošní mistrovství Evropy by ve finálním součtu mohly být podle sázkových kanceláří o třetinu vyšší než na šampionát v roce 2021, kdy podle informací ČTK lidé v ČR prosázeli zhruba tři miliardy korun. Sázková kancelář Tipsport očekává, že sázky budou vyšší než na rekordní mistrovství světa v Kataru v roce 2022.

"Fotbal je v Česku stále nejpopulárnějším sportem a Euro zase mimořádnou sportovní akcí. Navíc se hraje pro českého fanouška vlastně za humny. Tak trochu očekáváme, že se zájem o sázky udrží na zlaté hokejové vlně," uvedl bookmaker Tipsportu Petr Urbanec.

Nejvíce sázek je zatím na první zápas českého týmu na mistrovství, ve kterém se v úterý utká s Portugalskem. Většina sázejících v tomto zápase věří Portugalcům. "U tohoto zápasu přijala Chance také zatím nejvyšší vsazenou částku, a to 64.246 korun v kurzu 1,53:1 na výhru Portugalska," řekla mluvčí sázkové kanceláře Markéta Světlíková.

BARÁK DO ZÁKLADU, HLOŽEK NA LAVIČKU! KDO ZA SADÍLKA? EXPERT TIPUJE ČESKOU SESTAVU NA EURO

Největší šancí stát se střelcem a hráčem letošního mistrovství Evropy má podle bookmakerů zatím francouzský útočník Kylian Mbappé. Následují Angličané Harry Kane a Jude Bellingham.

Sedmnácté mistrovství Evropy ve fotbale odstartuje v pátek 14. června v Mnichově zápasem domácího Německa se Skotskem. Na šampionátu si zahraje 24 týmů rozdělených do šesti čtyřčlenných skupin, do osmifinále projdou vždy první dva celky a nejlepší čtveřice z třetích míst.

Foto: Anglická fotbalová reprezentace