Dynamo České Budějovice má jasno o novém trenérovi. U rezervy vsadí na bývalého hráče

Dynamo České Budějovice má jasno o novém trenérovi. U rezervy vsadí na bývalého hráče

Jeden z trenérských otazníků už má Dynamo České Budějovice vyřešený. Rezervu jihočeského klubu povede Martin Sladký, jenž po třech letech strávených v Dynamu v roli hráče, odstartuje na jihu Čech trenérskou kariéru v mužském fotbale. Ujme se role kouče třetiligové rezervy. Dosavadní trenér Dušan Žmolík odchází podle klubového webu. do Pardubic. Otázkou je, zda se bude měnit v Dynamu také složení trenérského týmu u prvoligového áčka.

Devětapadesát zápasů odehrál obránce Sladký v dresu největšího jihočeského celku. Na konci června mu v klubu končí smlouva a nový kontrakt nebyl na stole. Nabídky od konkurence k pokračování kariéry hráč nevyslyšel a rozhodl se k zásadnímu kroku. Přijal totiž nabídku stát se trenérem třetiligové rezervy Dynama. „Trénéřinu mám moc rád, nějaké zkušenosti už také mám, takže jsem rád, že dostávám šanci. Je to pro mě začátek něčeho nového. Děkuji Dynamu za tuhle příležitost, vážím si jí a chci jí využít,“ hlásí dvaatřicetiletý Sladký poté, co podepsal smlouvu na dva roky.

„Martinovi jsme nabídli pozici hlavního trenéra u béčka a jsme rádi, že to přijal. Výhodou je, že už má za sebou nějaké trenérské zkušenosti. V aktuální sezoně vyhrál svou soutěž se ženami a v podstatě hotový už je také postup našich dorostenek do ligy, které na podzim také vedl. Navíc studuje na trenérskou licenci A,“ uvádí na webu Dynama sportovní ředitel klubu Milan Čadek.

Majitel Dynama promluvil o budoucnosti, dluzích i pěti zájemcích o vstup do klubu. Došlo i na Kladrubského

Trenér Dušan Žmolík, který u rezervy Dynama působil do konce uplynulé sezony, se přesouvá do Pardubic. „Z Českých Budějovic odcházím k B-týmu Pardubic a od července se připojím také k realizačnímu týmu áčka,“ říká trenér, jenž u rezervy jihočeského klubu strávil dva a půl roku. "Dušane, děkujeme za služby, které jsi pro Dynamo odvedl a Martine, tobě přejeme hodně štěstí ve tvé nové etapě!" uvádí na závěr web prvoligových Českých Budějovic.

V souvislosti s áčkem Dynama se mluvilo o možném angažování Pavla Horvátha, jenž vedl v uplynulé sezoně třetiligové Domažlice. Jihočeský klub se netají plány rozšířit realizační tým, ale dosud k tomu nedošlo.