Chrudim bude hledat nového trenéra. Kronďák odmítl nabídku na prodloužení spolupráce

Chrudim bude hledat nového trenéra. Kronďák odmítl nabídku na prodloužení spolupráce

Trenér Radek Kronďák navzdory úspěšné sezoně dál nepovede fotbalisty druholigové Chrudimi, s nimiž obsadil páté místo. Nabídku prodloužení spolupráce odmítl. V Chrudimi působil dva a půl roku, jeho nástupce chce klub podle informací na svém webu najít co nejdříve.

"Naše cesty s trenérem se rozcházejí. Byť po výsledkové stránce byl velmi úspěšný, nabídku smlouvy z naší strany trenér Kronďák neakceptoval a jeho kladené podmínky jsme nebyli schopni splnit," uvedl klubový šéf Tomáš Linhart.

Po nástupu v lednu roku 2022 zachránil Kronďák tým ve druhé lize. Před letošním pátým místem obsadila Chrudim o rok dříve 10. příčku. "Patří mu velký dík za to, co v Chrudimi předváděl, a věříme, že jistě najde angažmá v prvoligovém klubu, po kterém tolik sní," dodal Linhart.

Radek Kronďák byl v Chrudimi spokojený a poté, co se dozvěděl o tom, že spolupráce končí, poděkoval všem v klubu za šanci, kterou v MFK dostal. Podle informací eFotbal.cz by se novým trenérem týmu mohl stát dosavadní asistent Jindřich Tichai.