Tři reprezentační rekordy pro Kanea. A šlo to i bez vstřelené branky

Tři reprezentační rekordy pro Kanea. A šlo to i bez vstřelené branky

Úderem první vteřiny otevíracího utkání Anglie na evropském šampionátu proti Srbsku se útočník Bayernu Mnichov Harry Kane zapsal do historie anglické reprezentace. A to hned třikrát. 

Trefil břevno, ale jinak příliš vidět nebyl. Harry Kane má společně s anglickou reprezentací za sebou první utkání na mistrovství Evropy 2024. Úvodní hvizd do utkání proti Srbska jej ale znovu zapsal do historie reprezentace Albionu. A to hned třikrát.

Útočník Bayernu Mnichov nastoupil za Anglii do dvanáctého utkání na evropském šampionátu, čímž překonal Garyho Nevilla. Bude to také třiadvacáté klání za Albion na velkém turnaji a v tomto ohledu už také nebude mít konkurenci.

Dvaadvacet zápasů měli doposud Ashley Cole a také Raheem Sterling, který se ovšem letos do výběru Garetha Southgatea nedostal. A nakonec Harry Kane předčí Stevena Gerrarda, Davida Beckhama, Bobbyho Moora, Bryana Robsona a Billyho Wrighta, jelikož bude jediným hráčem, který byl kapitánem reprezentace na čtyřech velkých turnajích.

Bývalá hvězda Tottenhamu vedla Three Lions na mistrovství světa 2018 a 2022 a také na evropském šampionátu 2020, který se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil o rok později.

YORO ZKLAMAL ANGLICKÉ VELKOKLUBY. RÁD BY SE PŘIPOJIL KE SVÝM KRAJANŮM V MADRIDU