Csaplárův senzační návrat se blíží! Bude posilou pro tým z ČFL? Nic není hotovo, brzdí radost šéf České Lípy

Csaplárův senzační návrat se blíží! Bude posilou pro tým z ČFL? Nic není hotovo, brzdí radost šéf České Lípy

Česká Lípa skončila ve své skupině ČFL předposlední. Bídná sezona? Ne tak docela, až do koncovky posledního zápasu sezony to vypadalo, že se tým vyšvihne do poloviny tabulky. To se nepovedlo a klub se chystá rázně zareagovat. V zákulisí se mluví o příchodu zkušeného experta Josefa Csaplára na pozici sportovního ředitele. Informaci o možném angažování muže, který v minulosti dovedl Slovan Liberec v roli kouče k mistrovskému titulu, zveřejnil iSport.cz.

Cspalár prošel celou řadou profesionálních klubů, fungoval i jako expert v médicíh, kde glosoval dění v týmech. A často byly jeho názory ostré, takže budily emoce. V závěru minulého roku pak zkušený odborník vyjádřil po dlouhé odmlce touhu vrátit se do fotbalového světa. Do České Lípy by jej mohl přivábit fakt, že v roli asistenta v klubu funguje ikona libereckého Slovanu Jiří Štajner.

Vedení klubu je zatím k potvrzení informace o spolupráci s Csaplárem zdrženlivé a opatrné. „Logicky se snažíme posílit hráčský i realizační tým, protože mezi úspěchem a neúspěchem byla velice tenká linie, rozhoduje každý detail. O posilách jednáme, nic není uzavřeno, žádná smlouva není podepsána,“ uvádí pro eFotbal.cz Petr Šimoník, předseda klubu.

Sen o druhé lize trvá. Ústí angažovalo Habance i legendu Teplic. Rozpočet bude rekordní, slibuje majitel

Umístění na patnáctém místě vypadá jako neúspěch, ale jak Šimoník zmiňuje, nemuselo tomu tak být. Jeho tým totiž v posledním kole vedl v poločase 2:0 nad Chlumcem, nicméně kolaps ve druhém poločase způsobil prohru. Místo devátého místa se tak Česká Lípa sesunula na předposlední pozici. Na umístění ve středu tabulky tak nakonec ztratila čtyři body.

Pokud se zkušený odborník opravdu v klubu objeví, přijde do klubu po utkání, kdy sklapla takzvaná "Csaplárova past". Tento pojem zdomácněl v českém fotbalu ve spojení s tím, kdy jeden z týmů v duelu vede v poločase o dvě branky, nakonec ale zápas ztratí, což se přesně v podání České Lípy stalo.

„Věnoval jsem se rodině, postiženému synkovi, firmě, lesu. Abych nabral vítr do plachet na návrat do fotbalu. A teď mi fotbal začal chybět víc a víc. Umím si představit téměř jakoukoli pozici. Trenér, asistent, ředitel… Dospělí, mládež… A je úplně jedno, jestli v Česku, nebo v cizině. Mám sílu, drajv, energii," nechal se slyšet Csaplár v médiích během posledních měsíců minulého roku. Teď to tedy vypadá, že by jeho comeback mohl dostat reaálnější kontury.

Velvary po historickém úspěchu vymění kouče. Vím to jen z internetu, ale asi to bude pravda, říká trenér Boev