Slovák Hancko chválí Spartu: Neuvěřitelný úspěch. Co odpověděl, když se vedení Feyenoordu ptalo na Priskeho?

Slovák Hancko chválí Spartu: Neuvěřitelný úspěch. Co odpověděl, když se vedení Feyenoordu ptalo na Priskeho?

Kouče Briana Priskeho zažil ve Spartě pár týdnů, stejně se ale na dánského trenéra vedení Feyenoordu vyptávalo slovenského reprezentanta Dávida Hancka, který je oporou nizozemského vicemistra. Co o Priskem řekl? A zvládne Sparta ustát odchody trenéra a klíčového obránce Ladislava Krejčího? O tom všem promluvil Hancko před úvodním vystoupením Slovenska na Euru 2024 proti Belgii v další epizodě podcastu Livesport Daily. Jaké tedy budou cíle Slovenska na Euru?

"Cítím, že očekávání před prvním zápasem stoupají. Byl jsem na Euru už minule, ale to jsem prakticky nehrál, tenkrát mě to hodně mrzelo a byl jsem zklamaný. Teď to ale beru vlastně jako pozitivní zkušenost, poznal jsem to haló, které okolo turnaje je. Na tomhle turnaji už budu, věřím, na hřišti a budu třeba i díky té zkušenosti jistější," vrací se Dávid Hancko ke své účasti na mistrovství Evropy před třemi lety.

Slovenský fotbalista, který v reprezentaci nastupuje výhradně na levém kraji obrany, se v kvalifikaci podílel na pěti brankách. To bylo spolu s Nizozemcem Denzelem Dumfriesem nejvíc ze všech obránců v bojích o ME: "Kluci i trenér to ode mě už vlastně očekávají, proto mě tým využívá na levé straně. Ale v první řadě je samozřejmě hlavní defenziva, v ní musím být silný a pomáhat mužstvu, směrem dopředu už je to nadstavba. Když zvládnu dělat náběhy a chodit do prostorů, kam už se se mnou křídelník nechce vracet, tak můžu být nebezpečný," popisuje jednu ze svých předností.

Komplikace pro Priskeho. O bývalého sparťana Hancka stojí španělský gigant

Řeč přišla i na negativní atmosféru, která na Slovensku občas panuje, když fanoušci řeší, kdo v nominaci na šampionát schází a kdo tam naopak neměl být. "Byl bych rád, kdyby byli fanoušci pozitivnější. Snad jsme si výsledky veřejnost naklonili. Ale jsme země, že kdy budeme vždy negativní a budeme řešit, kdo tu měl být a není. To už tak zkrátka je," líčí výtečný obránce s tím, že věří tomu, že slovenské zápasy na Euru budou zajímavé a fanoušci si je užijí. "Budeme jezdit. Dáme do toho všechno, chceme si to užít," tvrdí.

I když řeč byla v podcastu Livesport Daily hlavně o Euru, padla i otázka na nového trenéra Feyenoordu Briana Priskeho: "Věděl jsem, že klub se o něj zajímá, ptal se mě na něj náš sportovní ředitel. Já jsem mu řekl, co si myslím, pochválil jsem ho, víc jsem za něj neloboval. Klub si ho vybral za to, co ve své kariéře doposud předvedl. A bude to pro mě zajímavé se s ním znovu potkat v jednom týmu," dodává Hancko.

S Priskem se na Letné potkal na devět týdnů. Tomu, že radil vedení Feyenoordu se jen směje. Jeho hlas měl opravdu jen poradní význam. "To bych byl velká ryba, kdybych rozhodoval o trenérovi," culí se do kamer. Je přesvědčený o tom, že Sparta ustojí ztrátu trenéra i kapitána Ladislava Krejčího. "Jsou to dva velké zásahy. Ale vzpomeňte si, když jsem odešel já, Hložan a Dočky. Sparta se stala lepší a dokázala to, co se nám nepodařilo za tři roky, co jsem na Letné byl. Udělala dva titulu a vyhrála pohár," shrnuje fakta. "To je neuvěřitelný úspěch."

Hancko se zjevně těší z úspěchu letenského klubu. "Je radost to sledovat. Ukázalo se, jak jsou kluci nastavení. Bude to samozřejmě zásah, Krejda byl důležitý v kabině i mimo hřiště. A Brian změnil hru Sparty. Nebude to jednoduché, ale Sparta je správně nastavená a bude v tom dobrém pokračovat," dodává.