Změny ve Spartě pokračují. U B-týmu bude nově působit posila z áčka, z ČFL si polepší Švejdík

Změny ve Spartě pokračují. U B-týmu bude nově působit posila z áčka, z ČFL si polepší Švejdík

Nejen u prvního týmu Sparty se proměnil realizační tým. Změn doznala i parta Luboše Loučky, hlavního trenéra sparťanské rezervy. Z A-týmu přichází posila na standardní situace, z ČFL postupuje na pozici asistenta Ondřej Švejdík.

V zimě byl Luboš Loučka jmenován hlavním trenérem rezervy, se kterou předvedl solidní jaro. Parádní rozjezd sice pokazil závěr soutěže, nicméně pohodlná záchrana byla hlavním cílem, který se povedlo splnit.

V následujícím ročníku, ve kterém dojde i na derby B-týmů, se Loučka musí obejít bez asistenta Tima Sparva, který povýšil do áčka. Výměnou za to ale Tomáš Rosický, sportovní ředitel klubu, seslal na pomoc Jana Blažíčka, který se specializuje na standardní situace. Blažíček oficiálně zůstane u A-týmu, trenéři v béčku ho ale budou moci využívat.

SPARŤANÉ PO LOSU PŘEDKOLA LIGY MISTRŮ: SADÍLEK VARUJE PŘED KVALITOU SOUPEŘŮ, PANÁK BY RADŠI NA ISLAND

Asistentem se pak stane dlouholetý obránce Letenských Ondřej Švejdík. Jako stoper ve Spartě působil mezi lety 2010-2015, kromě toho strávil čtyři roky v nizozemské Eredivisie v Groningenu.

Jednačtyřicetiletý Švejdík načal svou trenérskou kariéru v Loko Vltavín, tedy v klubu, který je považován za sparťanský C-tým.

Rezerva rudých je tak připravena začít letní dřinu, byť stále bojuje s marodkou, která drží od jarní části sezony.

„Bude to o něco lepší, než když jsme končili sezonu. Počet hráčů, kteří mohou zasáhnout do plného tréninku, je však stále limitovaný. Pár týdnů si ještě budeme muset počkat,“ uvedl Loučka pro klubový web. „Začínáme testy, a to v relativně omezeném počtu, protože hráčům na hostování a v devatenáctce skončila sezona teprve před několika dny. První skupina hráčů začne v tomto týdnu, ta druhá se připojí o týden později.“

Loučka poté ještě vysvětlil, že soustředění jeho tým nečeká. Přípravné zápasy jsou však pochopitelně v plánu. „První bude v Rakousku proti St. Pöltenu, poté se utkáme s Hradcem Králové a generálku odehrajeme na stadionu Jablonce,“ odhalil Loučka.

Zdroj: AC Sparta Praha