Atalanta může vydělat 60 milionů eur. Zatím ale není jasné, který anglický klub je do Itálie pošle

Atalanta může vydělat 60 milionů eur. Zatím ale není jasné, který anglický klub je do Itálie pošle

Již během letního přestupového okna by se mohlo šestadvacetileté nigerijské křídlo vrátit do Premier League. Ademola Lookman je totiž sledován hned trojlístkem zvučných klubů z Ostrovů, z čehož by mohla profitovat Atalanta Bergamo, kde hráč v současnosti odvádí velmi dobré výkony. Podle italských médií by do klubové pokladnice vítěze Evropské ligy mohlo přistát až 60 milionů eur. Slušná suma za hvězdičku, která se o triumf v pohárové Evropě postarala ve finále proti Leverkusenu hattrickem.

Podle španělského portálu Fichajes by se mohl Lookman vrátit do Premier League, kde v minulosti hájil barvy Evertonu. V Goodison Parku se mu však příliš nedařilo, což dokládá jediná trefa během dvou let, ze kterých nějaký ten čas ukrojilo také hostování v Lipsku.

Po trvalém přesunu do Bundesligy jej Red Bull Lipsko vyslalo zpět na Ostrovy na hostování a Lookman sbíral herní praxi ve Fulhamu a Leicesteru. Od srpna roku 2022 je majetkem Atalanty, která za něj uhradila poplatek 15 milionů eur.

LOBOTKA A BARCELONA? JEŠTĚ TO NENÍ ÚPLNĚ ZABITÉ, NICMÉNĚ ZÁJEM O SLOVENSKÉHO PRACANTA OCHABL

Lookman má v Bergamu platný kontrakt až do léta 2026, přesto se jeví jako pravděpodobné, že svůj závazek nedodrží. Mládežnický reprezentant Anglie zaznamenal v posledních dvou letech v Serii A obrovský progres, proto je jeho jméno spojováno s návratem do Premier League, navíc s kluby, které mají v Evropě zvuk a tradici.

Lookman má za sebou skvělou sezonu. V 45 zápasech napříč všemi soutěžemi zaznamenal 17 gólů a 10 asistencí. Mezi zájemce se počítá podle Tuttosport londýnská Chelsea, která neuspěla v boji o služby Michaela Olise. Pozadu není ani Liverpool, který v nigerijském křídelníkovi vidí možnou náhradu za Salaha. Posledním zmiňovaným zájemcem má být Manchester United.

Foto: Atalanta BC