Předloni Chelsea, loni Rudí ďáblové. Taremi ale nyní míří na Apeninský poloostrov

Předloni Chelsea, loni Rudí ďáblové. Taremi ale nyní míří na Apeninský poloostrov

V kvalifikaci o světový šampionát 2026 nastřílel už pět branek, v ligovém ročníku ale prožil nejhorší sezonu od roku 2016. Íránský útočník Mehdi Taremi se tak po pěti letech strávených v Portugalsku vydává na další evropskou štaci, tentokrát do Itálie. Jako volný hráč míří k mistrovi.

Mehdi Taremi po skvělých letech doma v Íránu a následně také v Kataru zamířil do Portugalska. Už po jediné sezoně v Rio Ave zaujal představitele Porta, kteří rozhodně nelitovali.

Už v prvním roce angažmá nasázel šestnáct branek, následně přidal dvacet a o další rok později dokonce dvaadvacet. Dvakrát se dostal i přes dvouciferný počet nahrávek a nebylo divu, že o něj byl v Evropě zájem. Předloni se hovořilo o nabídce Chelsea, loni jej pro změnu toužil přivést Erik ten Hag. Taremi ale setrval na svém místě až do konce platnosti kontraktu.


Zdroj: FC Porto

Letos už tak úspěšný nebyl, se šesti góly prožil nejhorší ročník od roku 2016. Za reprezentaci nicméně stále září. V šesti zápasech zapsal pět tref, v Asijském poháru loni skóroval třikrát. Angažmá tak příliš dlouho hledat nemusel.

Jako své nové působiště si vybral Inter Milán. Na konci měsíce se připojí k italskému mistrovi, se kterým podepíše kontrakt na dva roky s následnou opcí na třetí ročník. Ročně by si měl přijít na 3 miliony eur, součástí ale ještě nejsou případné bonusy.

Nerazzurri si v příštím roce zahrají Ligu mistrů a také přepracované mistrovství světa klubů. Íránský útočník se tak rozhodně má na co těšit. V rozhovoru pro novináře Hatama Shiralizadeha, který následně zprostředkovalo Calciomercato.com, uvedl, že mu na angažmá na San Siru stačil jediný rozhovor s koučem Simonem Inzaghim.

"Měl jsem s ním krátký rozhovor a okamžitě jsem nabídku přijal, protože měl o mě dobré mínění. Hrát za Inter je vzrušující a já se nemůžu dočkat. Existují nabídky, o kterých nemusíte dlouho přemýšlet. Tahle to rozhodně byla," neskrýval nadšený Taremi.

Zmínil také rozhovory s Portem ohledně možného prodloužení. "Měl jsem s nimi jednu schůzku. Vznesl jsem své požadavky a oni řekli ne. Tím to pro mě skončilo," podotkl bez sentimentu, ale následně přeci jen na Porto zavzpomínal v dobrém.

"Považuji Portugalsko za svůj druhý domov, fanoušci měli velký dopad na můj život a řekl jsem jim, že zůstanu příznivcem Porta na celý život," prozradil Íránec, který se závěrem zastavil také nad možným angažmá v Saúdské Arábii.

"Nikdy jsem to nebral v úvahu, hledal jsem příležitosti k růstu a chtěl jsem hrát v silných týmech. Zájem mělo i několik dalších klubů v Evropě, ale nikdo nepodal oficiální nabídku," uzavřel Taremi.

HANCKO SE PŘIBLÍŽIL K ANGAŽMÁ V MADRIDU. AGENT SLOVENSKÉHO BEKA ŘEŠÍ JEDINÝ ZÁDRHEL