Talentovaný slovenský křídelník míří do akademie Manchesteru United. Je jedním z nejlepších v Anglii, tvrdí o něm

Talentovaný slovenský křídelník míří do akademie Manchesteru United. Je jedním z nejlepších v Anglii, tvrdí o něm

Samuel Lusale. Že vám jeho jméno nic neříká? Není se čemu divit. Stále teprve šestnáctiletý slovenský křídelník je členem akademie Crystal Palace, ale mezi fotbalovou smetánku má ale ještě poměrně daleko. Má však dobře našlápnuto. Aktuálně se ale řeší přestup, který by ho k ní mohl výrazně přiblížit. Fotbalistu ze zambijskými kořeny láká slavný Manchester United.

Nestává se často, aby fotbalisty z Česka nebo Slovenska lákaly klubu s takovým renomé. Lusale si ale o pozornost v akademii jednoho z nejslavnějších fotbalových klubů na světě řekl. 

Slovenský mladík se připravuje v akademii Crystal Palace od 13 let a svými výkony zaujal i společnost Roc Nation, která zastupuje talentované mladé sportovce a hudebníky po celém světě. 

"Samuel je rychlý, dynamický křídelník, který je považován za jednoho z nejzajímavějších hráčů do šestnácti let v akademiích ve Velké Británii. Zvládne hrát na pravém i levém křídle a díky nadstandardní rychlosti a přímé hře je neustálou hrozbou pro obrany soupeřů. Jeho velkou předností je produktivita," píší o něm zástupci Roc Nation na svém webu. 

Lusale by mohl být jednou z nových výrazných tváří akademie Manchesteru United. V uplynulé sezoně nastupoval převážně v týmu Crystal Palace do 18 let, kde měřil síly s o dva roky staršími fotbalisty. Svými výkony si řekl o nominaci na květnové Euro do 17 let, kde naskočil do všech zápasů Slovenské reprezentace. 

DEMITRA JDE V OTCOVÝCH STOPÁCH. SYN SLOVENSKÉ HOKEJOVÉ LEGENDY MÍŘÍ DO ST. LOUIS. BUDEŠ TO TU MILOVAT, TAK JAKO TÁTA, VZKAZUJE KLUB