Zemětřesení v německé reprezentaci? Možná to byl můj poslední zápas, hlásí Müller. Další hvězdy chtějí čas

Zemětřesení v německé reprezentaci? Možná to byl můj poslední zápas, hlásí Müller. Další hvězdy chtějí čas

O tom, že se s německým národním týmem po Euru rozloučí Toni Kroos, bylo jasno už před začátkem turnaje. Po vyřazení Německa ve čtvrtfinále se Španělskem se ale objevují zprávy, že nemusí jít o jediný konec. Legendární útočník Thomas Müller novinářům řekl, že je možné, že v pátek hrál naposledy za Německo.

Snímky Müllera v slzách před tribunami Stuttgart Areny obletěly po závěrečném hvizdu svět. Když pak zhruba hodinu po skončení duelu se Španělskem odpovídal čtyřiatřicetiletý kanonýr Bayernu v mixzóně novinářům, došlo i na otázky ohledně jeho budoucnosti v národním týmu. "Reálně by se mohlo stát, že tohle byl můj poslední zápas za Německo. Teď to proberu s reprezentačním trenérem, možná v příštích dnech. Máme velmi blízký vztah," svěřil se a ve tváři se mu zračilo ohromné zklamání.

"Zatím ale nic takového vyhlašovat nebudu. Ale samozřejmě se může stát, že trenér si k tomu něco řekne a třeba najde užitečnější hráče," doplnil. A podle německých médií je možná na reprezentační konečné také kapitán Ilkay Gündogan. Ten přemýšlel o rozloučce už po mistrovství světa v roce 2022 a nakonec ho k pokračování přemluvil mimo jiné tehdejší reprezentační trenér Hansi Flick. Nyní má 33letá hvězda Barcelony znovu myšlenky na konec v národním týmu. "Je brzy po utkání. Potřebuji pár dní na rozmyšlenou a pak se rozhodnu," řekl novinářům.

A třetím do party je brankář Bayernu Manuel Neuer. V osmatřiceti letech si s myšlenkou na konec v reprezentaci také pohrává. "Už před turnajem jsem řekl, že si to rozmyslím až na turnaji skončíme. Ale to neznamená, že vše oznámím během pár dní. Klidně to mé zvažování může trval půl roku," nechal si gólman otevřená vrátka do národního týmu.