Odvážný americký plán! Odolá Klopp nabídce k práci se zlatou generací? Přesvědčit ho chce bývalý gólman Evertonu

Odvážný americký plán! Odolá Klopp nabídce k práci se zlatou generací? Přesvědčit ho chce bývalý gólman Evertonu

Hodně odvážný plán má bývalý brankář Evertonu Tim Howard. Poté, co reprezentace USA vypadla na turnaji Copa América už v základní skupině, chce Američan odletět do Španělska, kde chce lákat německého trenéra Jürgena Kloppa k tomu, aby přijal novou práci jen několik týdnů po odchodu z Liverpoolu. Chce, aby Němec vedl reprezentaci USA i v roce 2026 na mistrovství světa.

Bývalá hvězda Premier League Howard věří, že dokáže Kloppa přesvědčit. Dobře ví, že si německý kouč po devíti letech na lavičce Liverpoolu plánuje od trénování odpočinout. Přesto to chce zkusit a přesvědčit ho, aby byl dalším trenérem USA. Je kvůli tomu ochotný odletět ze zámoří do Evropy, kde si chce se slavným Němcem promluvit.

"Po zklamání na Copa América, kdy Uruguay vyhrála nad USA a to znamenalo konec na turnaji už po základní skupině, jsem připravený letět do Španělska za Kloppem. Myslím to vážně," prohlásil pětačtyřicetiletý hráč pro Daily Mail.

"Vím, že Klopp je bez práce teprve pár týdnů a vím, že si chce odpočinout. Ale kdyby se povedlo dostat se k němu ve Španělsku, myslím, že bych ho sem mohl nalákat. Stoprocentně," dodal s tím, že finance na to, aby známého kouče Spojené státy zaplatily, určitě jsou. "Moje představa je jednoduchá. Vedl by u nás v reprezentaci mladé hráče, kteří dokážou hrát progresivní fotbal. Tedy jsou schopní hrát přesně tak, jak tomu bylo pod Kloppem v Liverpoolu. A za dva roky může s tím týmem jít do největšího MS v historii," konstatoval Howard.

Po neúspěchu americké reprezentace na turnaji Copa América volají fanoušci po konci současného manažera Gregga Berhaltera. Neúspěch zaskočil také bývalého amerického reprezentanta Clinta Dempseyho. "Je tak frustrující tohle vidět. Máte tým, fandíte mu. A podívejte se, kam jsme se posunuli od roku 2022??" kroutil hlavou. "Tohle je naše zlatá generace a vypadá to, že všechno promarníme," doplnil s tím, že domácí MS 2026 je šancí, jakou už tato generace hráčů nedostane.

De Bruyne měl souhlasit s přestupem. Přišla správná chvíle? Mohu vydělat neuvěřitelné peníze, přiznává