Legendární Lehmann se pustil do Andricha: Možná se cítí jako žena, nevím… Zakažte růžové hlavy!

Legendární Lehmann se pustil do Andricha: Možná se cítí jako žena, nevím… Zakažte růžové hlavy!

Páteční vyřazení Německa ve čtvrtfinále Eura vyvolalo v pořadatelské zemi pozdvižení. Němci si pochopitelně představovali, že dojdou na turnaji dál, než mezi nejlepší osmičku. Do parády si současné reprezentanty vzal po vyřazení od Španělska také legendární brankář Jens Lehmann. Nejvíce to odnesl Robert Andrich, který zaujal nikoliv výkonem, ale hlavně obarvenými vlasy. Jeho růžovofialový přeliv budil emoce.

Devětadvacetiletý Andrich odhalil účes v předvečer čtvrtfinále se Španělskem. A jeho sestřih i barevné provedení pochopitelně vyvolaly mezi fanoušky i bývalými německými reprezentanty značný rozruch. A jelikož domácí tým vypadl, dal kritikům velkou munici. Nejvíce byl slyšet právě Lehmann, který na Andrichovi, záložníkovi mistrovského Leverkusenu, nenechal niť suchou.

„V dnešní době si musíte dávat pozor, protože se možná cítí jako žena nebo tak něco,“ začal Lehmann na půl ironicky a na půl vážně. „Musíte být velmi tolerantní. V kontextu národního fotbalového týmu, který je prostě elitou, si myslím, že v určitém okamžiku to začne být trochu moc. Co se nám snaží ukázat? Má snad nějaké osobnostní problémy, že musí takhle vyčnívat?“ zlobil se bývalý vynikající gólman. Aby toho nebylo málo, bylo to během turnaje podruhé, co se Andrich rozhodl experimentovat se svými vlasy. Předtím šel do zápasu jako blonďák.

Trenér Německa Julian Nagelsmann se k dané problematice moc nevyjadřoval. Dobře věděl, že by si tím přitížil. „Každý má svůj styl. Já se od takových věcí držím dál. U některých hráčů změna účesu na ně automaticky upozorní a očekává se o to lepší výkon. Jestli do této kategorie spadá i Robert, musíte posoudit sami.”

Devětadvacetiletý Andrich nastoupil do všech utkání na Euru, ve všech odehrál alespoň 45 minut. Stopu tedy zanechal, byť bez kanadského bodu. Možná i proto Lehmann ve svém monologu pokračoval, tentokrát ho však stočil jiným směrem. „Může to zmást soupeře. UEFA by to měla zakázat,“ řekl. „Růžová barva je extrémně zářivá, na fotbalovém hřišti je naprosto dráždivá. Očekávám, že UEFA zakáže barvy vlasů, jako má Andrich.“

Morávek má jasno. Německá euforie nyní končí, ale Nagelsmann bude chtít vyhrát MS 2026