Vorlický? Mimořádný hráč, bude rozhodovat zápasy, věří kouč Slavie. O brankářské jedničce není jasno

Vorlický? Mimořádný hráč, bude rozhodovat zápasy, věří kouč Slavie. O brankářské jedničce není jasno

Kouč Slavie Jindřich Trpišovský má pro sešívané samé dobré zprávy. A nejde jen o jasné vítězství 3:0 nad Rapidem Vídeň, které podle trenérského týmu kazil jen rozhodčí. Lodivod sešívaných chválil za progres záložníka Lukáše Vorlického. Pokud by si udržel tuto úroveň a byl zdravá, tak pro nás brzy může být hráč, co bude umět změnit vývoj utkání," věří Trpišovský. Řeč přišla na gólmana Kinského, zraněného Zafeirise i talentovaného Alexandra Bužka.

Vorlický jaro odehrál v tehdy třetiligové rezervě, teď naskakuje do prvního týmu a vede si skvěle. „Myslím si, že zůstane v áčku, protože s míčem je to nadstandardní hráč. Dlouho jsem neviděl takovou nadstavbu u hráče," chválí trenér vicemistra.

Hráče prý brzdí fakt, že není v ideální fyzické kondici. "To v jaké je teď fázi v týmu bych přirovnal asi tak, že je na startovní rovince Tour de France. Takže je někde v první etapě závodu. Ty dva roky se na něm hodně podepsaly kondičně. To, co ale on umí s míčem, je podle mě mimořádný," nešetří chválou kouč.

"V áčku s ním určitě počítáme, i proto jsme ho zařadili na půl roku do béčka, aby se zapracoval. Pokud by si udržel tuto úroveň a byl zdravý, tak to pro nás v brzké době může být hráč, který vstoupí do zápasu a bude umět změnit jeho vývoj," tvrdí Trpišovský.

Olayinka a Slavia? Návrat je prý mnohem blíže! Zájem máme, nezastírá kouč vicemistra Trpišovský

O místo jedničky mezi tyčemi při zranění jedničky Jindřicha Staňka si hlasitě říká Antonín Kinský. Ten chtěl původně z vršovického klubu odejít. „Samozřejmě chceme, aby zůstal. Bohužel kvůli zranění Jindřicha Staňka se před ním otevřel nový prostor. Řekl bych, že se trochu uspíší proces, který jsme s ním měli naplánovaný. Naznačuje veliké parametry a má za sebou veliký pokrok," nabízí kouč svůj pohled na situaci ohledně brankářského postu ve Slavii.

foto: © SK Slavia Praha

Jasno o nové brankářské jedničce prý ale ještě není. "Jak to bude na začátku ligy se ještě uvidí, ale každopádně je to hráč, který má mimořádný talent. Troufnu si říct, že má potenciál i na ten nejvyšší level fotbalu. Na druhou stranu je teprve dva roky v dospělém fotbale. Uvidíme ještě, jak se to všechno vyvine. Samozřejmě máme také Aleše Mandouse a Ondru Koláře," dodává s tím, že zraněný Christos Zafeiris začne po zranění trénovat zhruba za tři týdny. Naopak Michal Tomič se zapojí do přípravy už v úterý.

O místo v kádru Slavie se podle trenéra statečně pere Alexandr Bužek. „Líbil se nám hned od začátku. Víme, že má parametry pro Slavii. Je tam nějaká domluva na hostování. Musím ale uznat, že nás velmi mile překvapil. Na druhou stranu to zranění Zafiho a to, že se nám ve středu ještě nepodařilo tolik posílit, mu dává šanci se pořádně ukázat," naznačuje kouč, že mladík možná v Edenu na podzim zůstane. "Řekl bych to tedy asi tak, že ten post je momentálně lehce otevřený a je možné, že by tady zůstal. Musím ho určitě ocenit. Je to skvělý a neuvěřitelně pracovitý kluk. Vypadá velice dobře."

Naštvaný kouč Slavie Kerbr! Takovou červenou kartu jsem nikdy nezažil, zuřil směrem k rozhodčímu