Na koho Sparta narazí ve druhém předkole LM? Bezbranková remíza v prvním duelu nenapověděla

Na koho Sparta narazí ve druhém předkole LM? Bezbranková remíza v prvním duelu nenapověděla

První zápas mezi Víkingurem Reykjavík a Shamrockem Rovers o soupeři fotbalistů Sparty Praha ve 2. předkole Ligy mistrů nenapověděl, týmy se na úvod kvalifikace rozešly bez branek. Islandský šampion měl trvalou převahu, ale využít nedokázal ani krátkou přesilovku v závěru po vyloučení Darragha Nugenta v 81. minutě. Odveta je na programu za týden v Irsku.  

Mírně favorizovaný Víkingur držel míč více než 70 procent času a soupeře přestřílel 12:3, ani jednou však nemířil mezi tyče. Nejblíže k brance měli domácí před 1108 diváky po 10 minutách, kdy dvakrát v krátkém sledu po sobě trefili břevno.

Sparta vstoupí proti vítězi 1. předkola do kvalifikace za 14 dní venkovním zápasem, odvetu sehraje o týden později doma. Letenští si naposledy zahráli hlavní fázi Ligy mistrů v sezoně 2005/06.

Na cestě do ní by po případném úspěchu ve 2. předkole museli úřadující čeští šampioni přejít ještě přes další dva soupeře. Ve 3. předkole nemistrovské části vstoupí do kvalifikace i druhý tým uplynulé prvoligové sezony Slavia.

VYDRA BUDE SBÍRAT ZKUŠENOSTI VEDLE MATĚJOVSKÉHO. SIVOK V NĚM VIDÍ BUDOUCÍHO KAPITÁNA SPARTY. SNAD MÁ PRAVDU, PŘEJE SI MLADÍK