Zapeklitý brankářský rébus ve Slavii. Staněk se vrátí nejdřív za půl roku, Kinský je nejistý. Může být Mandous jedničkou?

Zapeklitý brankářský rébus ve Slavii. Staněk se vrátí nejdřív za půl roku, Kinský je nejistý. Může být Mandous jedničkou?

Brankář Jindřich Staněk bude fotbalistům Slavie chybět nejméně půl roku. Osmadvacetiletý gólman v úterý podstoupil operaci ramene, které si poranil v posledním utkání české reprezentace ve skupině na mistrovství Evropy proti Turecku, a do plného tréninku se vrátí až v lednu. Pražský prvoligový klub o tom informoval na sociální síti X.  

Podle původních odhadů měla Staňkova rekonvalescence zabrat zhruba tři až čtyři měsíce, nakonec ale bude reprezentační brankářská jednička mimo hru ještě déle. Pražský klub dnes prakticky vyloučil, že by se bývalý gólman Plzně stihl vrátit ještě v průběhu podzimu.

SLAVIA VSADILA VŠECHNO NA JEDNU KARTU, TITUL SE ALE KOUPIT NEDÁ, MYSLÍ SI EXPERT. ZÁJEM O OLAYINKU? REZIGNACE NA SKAUTING

"Jindřich Staněk v úterý v Ústřední vojenské nemocnici v Praze úspěšně podstoupil několikahodinovou operaci ramene. Slávistický brankář bude mít nyní pět týdnů zafixovanou ruku a dle předpokladů se do plného tréninku zapojí až v lednu," napsala Slavia. "Vrátím se silnější. Hned, jak to bude možné, budu chtít být zpátky na hřišti a pomoct klukům," uvedl Staněk.

V utkání s Tureckem 26. června na začátku druhé půle vyrazil střelu Kenana Yildize a pak zvednutím ruky marně signalizoval, že má zdravotní problém. Hrálo se dál a jeho zranění využil Hakan Calhanoglu k otevření skóre. Staněk už nemohl pokračovat, Turci nakonec zvítězili 2:1 a poslali Česko z šampionátu domů. Rodák ze Strakonic utrpěl luxaci pravého ramenního kloubu a poškodil si vazy.

Od zimního příchodu z Plzně odchytal reprezentační gólman za Slavii 12 ligových zápasů a šestkrát v nich udržel čisté konto. Branku hájil také v obou duelech osmifinále Evropské ligy proti AC Milán. Pozici gólmanské jedničky za něj na podzim v druhém týmu uplynulého ligového ročníku podle všeho zaujme Aleš Mandous, nebo Antonín Kinský. 

POSLEDNÍ OPERACE? BYLO TO BUĎ, ANEBO, PŘIZNAL VORLICKÝ. NÁVRAT NA HŘIŠTĚ PROBÍHÁ PODLE PLÁNU, MÍSTO V ÁČKU ALE JISTÉ NEMÁ

V případě Antonína Kinského proti Slavii hraje jeho končící smlouva. Nadějný brankář několikrát potvrdil, že nový kontrakt podepsat nechce a nic na tom údajně nezměnilo ani Staňkovo zranění. Slavia proto musí řešit zapeklitý rébus. Nechá si mládežnického reprezentanta i za cenu toho, že by za rok mohl odejít zadarmo, nebo se spolehne na zkušenou dvojici Aleš Mandous, Ondřej Kolář a Kinskému v případě zajímavé nabídky nebude bránit v přestupu?  

Zdroj: SK Slavia Praha