Mikloško: "Rudé ďábly" opustilo štěstí

Mikloško: "Rudé ďábly" opustilo štěstí

Jedno velké překvapení se semlelo o uplynulém víkendu v Premier League. Úřadující mistr soutěže Manchester United podlehl Boltonu Wanderers a nabídl tak Arsenalu možnost osamostatnit se v čele tabulky. "Kanonýři" touto nabídkou nepohrdli a díky vítězství nad Wiganem mají v čele soutěže náskok tří bodů. Zápasům obou lídrů tabulky se ve svém pravidelném ohlédnutí vrací i trenér brankářů West Hamu United Luděk Mikloško.

Největším překvapením tohoto kola byla určitě prohra Manchesteru United v Boltonu, to nečekal vůbec nikdo, ale stává se to. Pro United je to velká a hlavně nečekaná ztráta v boji o titul s Arsenalem a asi je to hodně mrzí.

Ze samotného utkání jsem viděl pouze nějaké sestřihy, Boltonu se podařilo dát hned z kraje zápasu branku a pak už měli domácí pouze obrovské štěstí. Manchester zahodil spoustu šancí a možná se především v prvním poločase vypořádával těžko s tvrdou hrou soupeře.

Ve druhé půli už to byl velký tlak hostů, ale jak už jsem řekl, hráči United zahodili obrovské šance, jako třeba Tevez, který ze čtyř metrů netrefil bránu. Oni prostě ten den neměli potřebné štěstí, které naopak stálo na straně Boltonu.

Arsenal se sice také trápil s celkem ze dna tabulky, "Gunners" ale opět už po několikáté ukázali, že dokáží rozhodnout utkání v samém závěru. Je to tím, že oni se vůbec nenechají rozhodit, hrají do poslední minuty a tím už v této sezóně získali spoustu bodů.

Do boje o titul se po špatném startu vrátila Chelsea, která má velmi silný kádr. Nikdy jsem nepochyboval o tom, že Chelsea bude hrát o titul a teď už je jasně patrné, že "Blues" nahoře v tabulce prostě s Arsenalem, Manchesterem United a Liverpoolem budou.

Zajímavé ale je, že zatím hrají velice dobře také Manchester City s Portsmouthem. Tyto týmy překvapivě pravidelně získávají body a drží se v popředí. Je určitě oživením, že se tato mužstva dostala takto nahoru a hrají o evropské poháry.

My jsme si ve West Hamu vyzkoušeli sílu Tottenhamu probírajícího se z krize a myslím si, že se momentálně jedná o velmi nebezpečný tým především směrem dopředu. Berbatov je skvělý hráč a dohromady s rychlým Keanem je to velká ofenzivní síla.

V samém zápase se nám podařilo dát první branku, i když zápas to byl naprosto vyrovnaný. Více šancí jsme možná měli my, ale nakonec jsme mohli být rádi za bod, protože Spurs vyrovnali, a navíc v nastavení musel náš gólman zneškodnit penaltu. Myslím si, že remíza byla spravedlivá.

[ 27.11.2007 - Luděk Mikloško | Foto: MARSfoto ]