Luděk Mikloško: Silná čtyřka opět válí

Luděk Mikloško: Silná čtyřka opět válí

Přestože se jak před sezonou, tak na jejím začátku pokusily mnohé kluby nalomit hegemonii silné čtyřky v Premier League, v prosinci se už všechno vrací do starých kolejí. Arsenal, Manchester United, Chelsea a Liverpool opět udávají tempo nejvyšší anglické soutěži a také podle trenéra gólmanů West Hamu United Luďka Miloška byla podobná situace pouze otázkou času. A ten nyní nadešel.

Všechno se nám vrací do starých kolejí. Kluby ze silné čtyřky vyhrály, jsou znovu seřazeny na špici tabulky a potvrdily tak, že jsou na tom stále oproti zbytku ligy lépe a jedná se momentálně o nejlepší mužstva Premier League.

Jejich dominanci mohou narušit pouze problémy uvnitř mužstev, jako třeba větší počet zraněných klíčových hráčů. Další problémy možná nastanou v lednu, kdy se bude konat africký šampionát, na který odjede například Drogba z Chelsea. A to bude pro "Blues" velké oslabení.

Právě s Chelsea jsme se o víkendu utkali my, v prvním poločase jsme se favoritovi vyrovnali, možná byli i nepatrně lepší, ale po přestávce se projevila jejich větší kvalita v mužstvu, podařilo se jim dát jednu branku, která rozhodla. Bohužel jsme udělali jednu chybu, za kterou jsme zaplatili.

Manchester United se znovu mohli spolehnout na formu Cristiana Ronalda, který se postaral o dvě branky a zajistil "Rudým ďáblům" návrat na druhou příčku za suverénní Arsenal. O portugalské hvězdě United se v poslední době hodně mluvilo s ohledem na její umístění v anketě o Zlatý míč.

Osobně si nemyslím, že by byl druhým místem zklamaný. Kaká hraje v poslední době skutečně velmi dobře, podává skvělé výkony a navíc Cristiano je pořád velmi mladý a bude mít ještě hodně možností tuto trofej získat. A čistě pragmaticky i druhé místo je obrovský úspěch.

Zajímavý duel byl k vidění na White Hart Lane, kde Tottenham nezvládl další zápas, tentokrát s Birminghamem. Hosté se sice dostali do vedení, ale domácí vyvinuli na soupeře velký tlak a zápas otočili. Poté ale opět o vedení přišli, následně byl možná trochu přísně vyloučen kapitán Keane a v nastavení jedním z nejhezčích gólů sezóny ztratili Spurs důležitý bod.

Na Tottenhamu je vidět, jak těžko se hraje ve spodních patrech tabulky. Oni se dokáží dostat do enormního tlaku, soupeře přehrávají, pak to ale na ně v rozhodujících chvílích dolehne a v naprosto vyložených šancích, jako třeba Berbatov proti Birminghamu, selžou. Navíc dostávají možná nejvíc gólů z větší vzdálenosti ze všech ligových celků. I to je jejich problém a cesta nahoru pro ně bude těžká.

[ 4.12.2007 - Luděk Mikloško | Foto: MARSfoto ]