Luděk Mikloško: Petr se zachoval jako chlap

Luděk Mikloško: Petr se zachoval jako chlap

Premier League ozdobily o víkendu dva souboje celků ze silné anglické čtyřky, ze kterých úspěšněji vyšli hráči Arsenalu a Manchesteru United. Ti si tak v čele soutěže udělali mírný náskok, který si pokusí udržet i přes náročný sváteční program. Trenéra gólmanů West Hamu Luďka Mikloška mimo to zaujaly také zlepšené výkony Tottenhamu a bídné vystupování Derby County.

Zápas Arsenalu s Chelsea jsem bohužel na vlastní oči neviděl, jenom něco málo ze druhého poločasu, ale i z toho jsem postřehl, že Arsenal měl spoustu šancí, hosté se také snažili a vycházelo mi z toho celkem vyrovnané utkání.

Co jsem četl noviny, tak Petr Čech přiznal, že udělal chybu, která prakticky rozhodla zápas, což je od něho chlapské. Určitě ho to hodně mrzí, ale měl tam potom i některé skvělé zákroky a fotbal to byl skutečně parádní.

Ve druhém ostřesledovaném utkání se dalo předpokládat, že Manchester nebude chtít prohrát, já osobně jsem čekal spíše remízu. United ale vítězstvím pouze potvrdili nárůst formy a vzkázali momentálně nejvíce Arsenalu, že se o titul budou bít do konce.

Nahoru jde také Tottenham, který už se zdá se vzpamatoval z nepovedeného začátku sezóny a je vidět, že začíná sbírat dobré výsledky. Vyhrát na Portsmouthu je skvělé, u nich se velmi obtížně hraje a myslím si, že pro Spurs se jedná o cenné tři body.

Špatně je na tom naopak Derby County, pro které tato sezónu už prakticky skončila a vypadá to, ž ji budou chtít tak nějak dohrát. Podle mého názoru už nemají šanci se zachránit, protože pokud nejsou schopní udělat doma ani bod s týmy ze spodní poloviny tabulky, tak nemají na to jak se udržet v nejvyšší soutěži.

My jsme bohužel v domácím prostředí prohráli s Evertonem, i když to bylo hodně vyrovnané utkání. V prvním poločase jsme hráli dobře, vytvořili jsme si tři velmi dobré šance, které jsme ale nevyužili a soupeři se naopak povedlo těsně před přestávkou vstřelit úvodní branku.

V druhém poločase už nás Everton trochu přehrával a my jsme nepředváděli moc dobrý fotbal. Nebyli jsmejsme schopní si pořádně přihrát, hráli jsme hodně dlouhé nakopávané balóny, které jsme následně neudrželi, za což nás soupeř těsně před koncem potrestal druhým gólem.

[ 18. 12. 2007 - Luděk Mikloško | Foto: MARSfoto ]