Bohemians porazili Příbram jedním gólem

Navrátilec v sestavě Bohemians Pavel Hašek rozhodl svou brankou o tom, že "Klokani" porazili nejtěsnějším rozdílem druholigovou Příbram 1:0. Bohemians byli lepší v prvním poločase, po změně stran se hra vyrovnala, ovšem branka už nepadla. V zápase padly dvě červené karty.

Do začátku zápasu vstoupili lépe hráči Bohemians 1905, kteří svůj aktivní výkon proměnili i ve vedodoucí branku. V desáté minutě se k přihrávce dostal Ivan Hašek a chytrou střelou k tyči poslal 'Klokany' do vedení.

Ve dvacáté minutě Příbram málem srovnala, avšak Podrazkému chyběl krůček k tomu, aby trefil balon před odkrytou brankou. Pět minut před přestávkou se řítil sám na Michalíka Ordoš, ale v dobré pozici trestuhodně selhal. Když se v závěru prvního poločasu neujala ani Pilíkova střela, šli hráči Příbrami do kabin s jednobrankovým mankem.

Druhý poločas byl více vyrovnaný, Bohemians i Příbram protočili sestavu a na trávníku se spíše bojovalo. V 70. minutě byl vyloučen příbramský Nechvátal, kterého následoval o třináct minut později i Kunášek. Velkou šanci měl v 75. minutě Morávek, ale jeho střelu z voleje dokázal vychytat brankář Toma.

Poslední šanci na vyrovnání měla Příbram v nastaveném čase druhé půle, ale Štochl nedokázal prostřelit Sňozíka a definitivně tak odmítl poslední šanci na vyrovnání.

Výsledek - skupina A:

Bohemians 1905 – Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 10. P. Hašek; ŽK: 18. Kunášek – 40. Nechvátal; ČK: 70. Nechvátal – 83. Kunášek; Diváci: 230; Rozhodčí: Kocián - Dobrý, Fišer.

Sestavy :

Bohemians 1905: Sňozík – Knakal, Pávek, Lukáš, Kunášek – Moravec, Adam, I. Hašek (46. Bartek), P. Hašek (46. Formáček) – Bálek (46. Škoda), Ordoš (46. Morávek).

Příbram: Michalík (50. Toma) – Partika (46. Navrátil), Hejdůšek, Nohýnek (46. J. Štochl), Mácha – Hloušek, Nechvátal, Grach (63. M. Štochl), Pilík – Podrazký, Jales (63. Tarczal).

Ohlasy:

Zbyněk Busta (Bohemians 1905): Byl to hodně bojovný zápas. Jsem rád, že jsme nedostali gól a dokázali udržet nulu. Ve druhém poločase jsme nehráli moc dobře, bylo znát, že jsme protočili sestavu. Fotbal se hrál nahoru dolu, obě mužstva chybovala. Pavel Hašek předvedl kvalitní výkon, dokázal, že pro tým bude platným hráčem.

František Barát (Příbram): Ve dvou dnech jsme odehráli dva zápasy, hrálo se nám hůře jak včera, Bohemka hrála hodně aktivně, agresivně a my jsme se s tím nedokázali vypořádat. Dneska jsme hráli se slabším mužstvem než včera proti Budějovicím, přesto to byl slušný zápas, ve kterém jsme dostali hloupý gól. Nebyl to špatný výkon, ale oproti včerejšku se nám příliš nedařilo.

Pavel Hašek (Bohemians 1905): Jsem rád, že mi vyšel hned první zápas za Bohemku. Dostal jsem pěknou přihrávku do vápna a měl jsem dost času zamířit. Doufám, že v dobrých výkonech budeme pokračovat a že se v první lize udržíme.

[ 13.1.2008 - Jiří Štádler | Foto: fc-bohemians.cz ]