Mikloško: Arsenal letos titul nevyhraje

Mikloško: Arsenal letos titul nevyhraje

Ve dvaadvacátém kole anglické Premier League deklasoval Manchester United na Old Trafford Newcastle 6:0 a zásluhou lepšího skóre se vrátil na první příčku v tabulce před Arsenal. Podle Luďka Mikloška mají hráči United dostatečně kvalitní kádr na to, aby obhájili mistrovský titul.

Je neuvěřitelné sledovat, jak hrají v posledních týdnech hráči Manchesteru United. I když vezmeme na vědomí všechny problémy, se kterými se v současné době potýká Newcastle, byl Manchester na svém hřišti jasně dominantní a připsal si suverénní výhru. Na výkonu Strak se určitě podepsala i řada spekulací o tom, kdo se stane novým trenérem.

Velkou měrou se na vynikajících výkonech Rudých ďáblů podílí dobrá obrana a trojice ofenzivních hráčů – Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney a Carlos Tévez. Argentinec do mužstva rychle zapadl a dokázal už nastřílet hodně branek. Musím říct, že je to vynikající útočník, jelikož nás loni prakticky sám svými góly zachránil.

Arsenal sice nedokázal udržet vedoucí pozici, i tak ale věřím, že v boji o titul bude mít hlavní slovo. Gunners dokáží jednou podat suverénní výkon a jasně přehrát své soupeře, ovšem poté se trápí a jejich výkon není tak přesvědčivý, podobně jako v duelu s Birminghamem.

Přesto si myslím, že se Arsenal dokáže z posledního nepovedeného zápasu oklepat a i nadále se bude držet na špičce tabulky. V boji o titul ovšem favorizuji hráče United, jelikož mají více zkušených hráčů, v Arsenalu působí řada mladých fotbalistů. Pokud se United budou vyhýbat zranění klíčových hráčů, titul si utéct nenechají.

Na špičce se s nepatrnou ztrátou drží i Chelsea. Ta sice nepodává nijak oslnivé výkony, přesto dokáže pravidelně získávat tři body a i ona má stále velkou šanci titul získat. Další týmy mají už velkou bodovou ztrátu, takže není moc pravděpodobné, že by do bojů o nejvyšší příčky zasáhly.

Ve West Hamu jsme se potýkali v posledních týdnech s množstvím zraněných hráců. I proto je pro nás výhra 2:1 nad Fulhamem důležitá. Zásluhu na vítězství mají i hráči, kteří se dali po zdravotních problémech dohromady. Pokud budeme v dobrých výkonech pokračovat i nadále, můžeme uvažovat o pohárových příčkách.

[ 16.1.2008 - Luděk Mikloško | Foto: MARSfoto ]