Dukla zachránila bod s Libercem až v nastavení

Velmi vyrovnaný zápas viděli diváci ve skupině B Tipsport ligy na pražském Vyšehradě. Za vytrvalého deště a na těžkém terénu nakonec remizovala Dukla Praha s Libercem 2:2, když bod za remízu zachránila brankou v devadesáté minutě.

Fotbalisté Dukly se svého prvoligového protivníka nezalekli a v prvním poločase byli severočeskému týmu rovnocenným soupeřem. V 15. minutě se Dukla dočkala první branky, když Kulvajt našel krásnou přihrávkou Svatonského. Gól ale rozhodčí neuznal, když odpískal velmi sporný ofsajd.

Liberec vážněji zahrozil až ve 26. minutě a hned z toho byla branka. Radzinevičius našel přesným centrem Smetanu, který hlavičkou uklidil míč za Pláničkova záda. O pět minut později se Radzinevičius dostával sám před Pláničku, když ho perfektním pasem vyslal Dort, brankář Dukly byl ale u míče o chvíli dřív a zažehnal nebezpečí.

Vyrovnání přišlo v 41. minutě. Brazilec Hudson jasným stažením Svatonského v pokutovém území daroval Dukle penaltu, kterou proměnil Lukáš Michal. Poločas skončil 1:1.

Druhá půle byla více o bojovnosti než o fotbalových dovednostech. Přesto padly další dvě branky. Tři minuty před koncem zápasu kopal Liberec standardní situaci a střídající Robin Dejmek se dokázal hlavičkou prosadit a poslal Severočechy do vedení. Dukla ale nesložila zbraně a v devadesáté minutě se po centru z levé strany prosadil Pavel Kunc, který tak zařídil dělbu bodů.

Výsledek:

FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec 2:2 (1:1)
Branky: 41. Michal z pen., 90.+1 Kunc – 26. Smetana, 87. Dejmek; ŽK: Daněk, Kunc (oba Dukla); Rozhodčí: Adam – Dobrý, Svoboda. Diváci: 60.

Dukla: Plánička (46. Rada) – Kopta (46. Hubka), Kuděla, Palša, Daněk – Mikula, Volek (46. Kunc), Ludačka (46. Hanus), Michal (54. Malý) – Kulvajt (46. Štípek), Svatonský (73. Bittengl).
Liberec: Hauzr – Hudson, Polák, Bejbl (46. Šinglár), Petrouš – Dohnálek, Gecov (16. Vácha), Dort (46. Krátký), Dočkal – Radzinevičius (69. Robin Dejmek), Smetana.

Ohlasy trenérů:

Ladislav Škorpil (Liberec): "Byl jsem nervózní, když jsme se dostali do vedení, protože je potřeba v prvním zápase nezvítězit. První vyhrání z kapsy vyhání. My jsme 'naštěstí' v poslední minutě nechali soupeře rozehrát a oni vyrovnali. Další zápas už musíme vyhrát, pokud chceme skončit v čele skupiny."

Tomáš Obermajer (Dukla): "Chtěli jsme navázat na výkon s Plzní, což se nám povedlo. Štastný konec nám zajistil bod, přesto si myslím, že jsme si ho zasloužili, jelikož zápas byl hodně vyrovnaný a oba týmy měly dostatečný počet brankových šancí."

[ 16.1.2008 - Jiří Štádler | Foto: Jiří Štádler ]