Mikloško: Matějovský se v Readingu prosadí

Mikloško: Matějovský se v Readingu prosadí

Víkendové kolo Premier League sice nepřineslo změnu v čele tabulky, přesto bylo pro českého diváka zajímavé. Na posledních deset minut v utkání s Manchesterem United nastoupil poprvé po svém přestupu z Mladé Boleslavi Marek Matějovský, který má podle Luďka Mikloška šanci prosadit se i v Anglii.

Reading potřebuje získat tvořivého hráče, který by týmu pomohl začít hrát fotbal. Marek Matějovský může hru Readingu pozvednout, tak, aby stále nehrál dlouhé a nakopávané balony na útočníky. Určitě se budou snažit Markovi hru trochu přizpůsobit a i on je podle mě typem hráče, který dokáže dát hře tempo a přihrávku. Myslím, že má velkou šanci se v Readingu prosadit.

Byl by to velký zázrak, pokud by se Liverpool po remíze s Aston Villou vrátil do boje o titul. Mužstva, která jsou nyní na prvních dvou místech, tedy Manchester United a Arsenal, si už náskok vzít nenechají. Liverpool ztrácí už čtrnáct bodů a má určité klubové problémy, se kterými není jednoduché se vypořádat. Sám jsem loni podobnou situaci zažil, když se prodával klub. Navíc nám ještě hrozil i bodový odpočet a na hráče to má negativní vliv, který se může projevit i na trávníku.

V posledním zápase jsme s West Hamem remizovali na hřišti Manchesteru City. V zápase jsme měli na vítězství, byli jsme fotbalovější a je škoda, že jsme nedokázali vyhrát. Nicméně Manchesteru zachytal brankář a tentokrát měli štěstí, což uznal i jejich trenér.

V příštím kole Premier League bude určitě lákadlem duel mezi Arsenalem a Newcastlem. Nový manažer 'Strak' Kevin Keegan bude chtít co nejdříve udělat s kádrem nějaký zázrak, ale u týmu zatím působí příliš krátce na to, aby provedl nějaké velké změny. Myslím si, že Arsenal nakonec Newcastle porazí.

[ 22. 1. 2008 - Luděk Mikloško l Foto: MARSfoto ]