Švec přestupuje do Heerenveenu

Švec přestupuje do Heerenveenu

[b]Aktualizováno.[/b] Reprezentant do 21 let Michal Švec přestupuje z pražské Slavie do nizozemského Heerenveenu. Dvacetiletý obránce či defenzivní záložník podepsal se čtvrtým týmem ligové tabulky smlouvu na čtyři a půl roku. Dohodu potvrdil Švecův manažer Pavel Paska.

Krátce po poledni se na podmínkách smlouvy dohodly oba kluby, Švec poté úspěšně prošel zdravotními testy. "Přestup je uzavřený, hráč podepsal smlouvu," uvedl Paska. "Jsem rád, že jdu do takového ambiciózního klubu. Určitě je dobré, že Heerenveen dává hodně šancí i mladým hráčům," citovaly Švece internetové stránky nizozemského celku.

Výše odstupného nebyla zveřejněna. "S Herenveenem jsme se domluvili na adekvátní přestupní částce. Michalovi bych rád poděkoval za práci, kterou ve Slavii odvedl, a popřál mu hodně úspěchů v novém angažmá," uvedl generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Mladému univerzálovi se podařilo získat zahraniční angažmá na poslední chvíli, neboť o půlnoci končí přestupové období. Heerenveen bude jeho prvním působištěm mimo Slavii, kde fotbalově vyrostl. S Pražany přitom v prosinci prodloužil smlouvu do června 2010 a chystané změně dresu nic nenasvědčovalo.

Švec debutoval v české lize v šestnácti letech a odborníci ho považovali za jednoho z nejtalentovanějších mladíků posledních let. Pak však defenzivního záložníka začaly trápit nejrůznější zdravotní potíže; prodělal dvakrát těžký otřes mozku, na podzim si pro změnu zlomil palec u nohy a některé zápasy hrál se sebezapřením. V průběhu vánoční dovolené se stihl zotavit z poranění kotníku, které si ovšem během nedávného soustředění v Dubaji obnovil.

V české lize odehrál Švec 67 utkání a vstřelil v nich dvě branky. Slavii dopomohl k titulu podzimního mistra, o evropské poháry bude bojovat i v Heerenveenu. "Je to pro mě výborný klub. Samozřejmě mám do budoucna ambice zamířit třeba ještě výš, ale jsem ještě mladý a raději půjdu krok za krokem," uvedl Švec.

Švec je dalším z mladíků, kteří opouštějí v zimní pauze tým trenéra Karla Jarolíma. Na hostování už odešli útočník Necid, záložníci Vácha s Dočkalem a brankář Diviš, do Liberce přestoupil středopolař Gecov. Slavii po konci podzimní sezony opustil také zkušený kanonýr Stanislav Vlček, jenž posílil Anderlecht Brusel.

[ 31.1.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]