Slavia spouští charitativní aukci a stabilizuje klub

Slavia spouští charitativní aukci a stabilizuje klub

Od února spustí vedení slávistického klubu internetovou aukci, do které věnovali cenné předměty hráči i realizační tým sešívaných. Po jejich vydražení poputují peníze na podporu slávistické mládeže i na charitativní účely.

Nabídka aukce zahrnuje téměř padesát věcí, které se nějakým způsobem vztahují ke Slavii, jejím hráčům nebo členům realizačního týmu. K dispozici tak bude například křeslo v červenobílých barvách Slavie, které zdobí podpisy od všech hráčů, golfová čepice Vladimíra Šmicra, dresy, láhev vína, slivovice, kopačky nebo rybářský prut a školní sešit Davida Kalivody.

Aukce bude probíhat po celý únor a předmět nakonec získá ten, kdo za něj nabídne nejvyšší částku. Slávistické vedení posléze obnos rozdělí na dva balíky – z jednoho bude financovat sešívaný mládežnický fotbal a druhá polovina poputuje na kliniku dětské hematologie a onkologie FN Motol a do Dětského domova Sázava.

Slávistický šéf Petr Doležal si pochvaloval, že sešívaní stabilizují klub. K tomu jim pomohlo navýšení jmění na více než miliardu korun, kterého Slavia dosáhla pojištěním hráčského kádru.

"Nechali jsme si ocenit pojistnou sumu na naše hráče," vysvětlil Doležal, který přiznal, že se jedná o výrazný krok, jak stabilizovat klub. "Když jsem do Slavie přišel, bylo jednání s dalšími subjekty, například bankami, hodně složité. Když klub nebude v účetní ztrátě, bude všechno jinak," doufá slávistický šéf, který zároveň přiznal, že celá věc nemá nic společného se stavbou nového stadionu.

"Během jara bude stadion k dispozici. Sice asi nestihneme derby se Spartou, ale práce finišují podle plánu," odmítl spekulace o zpoždění výstavby nového stadionu v Edenu. Podle Doležala mají slávisté ještě čas na to vymyslet, jaká jména dopíšou na soupisku pro evropské poháry. "Uzávěrka je o půlnoci z prvního na druhý únor," konstatoval s tím, že celou věc nejspíš nechají až na poslední chvíli.

Podle Doležala je krůček od angažmá v holandském Heerenveenu reprezentant Michal Švec. "Kluby jsou domluveny, měl by přestoupit," řekl. V otázce dalších odchodů slávistický šéf přiznal, že klub shání angažmá Brazilci Gaúchovi. "Nevešel se do prvního týmu. Chceme ho prodat nebo poslat na hostování," uzavřel Doležal.

[ 31.1.2008 - Jiří Štádler ]