Mikloško: Cristiano Ronaldo může dát klidně 40 gólů

Mikloško: Cristiano Ronaldo může dát klidně 40 gólů

Trenér brankářů londýnského West Hamu Luděk Mikloško je nadšený výhrou svého týmu nad Liverpoolem, oceňuje geniální schopnosti záložníka Cristiana Ronalda a předpokládá, že Milan Baroš si v Portsmouthu zahraje mnohem více než v Lyonu.

Velmi si cením našeho vítězství nad Liverpoolem. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, ze začátku jsme hráli v rozestavení 4-4-2, ale jelikož nás Reds začali přehrávat ve středu pole, změnili jsme rozestavení na 4-5-1, což se ukázalo jako výborný tah. Prakticky z posledního kopu v zápase jsme rozhodli o vítězství brankou z penalty.

Nechápu, jak je vůbec možné napálit míč z volného kopu přes zeď přímo do šibenice, jak to předvedl Cristiano Ronaldo. Ta rychlost, sebevědomí – to vše jen dokazuje, že Cristiano Ronaldo je opravdu výjimečný hráč. Už nyní má na svém kontě 27 branek a to je teprve polovina sezony. S takovou formou může letos v pohodě překonat hranici třiceti branek, nedivil bych se, kdyby jich nastřílel klidně i čtyřicet.

Před mistrovstvím Evropy je potřeba, aby Milan Baroš pravidelně hrál. Přestupem do Portsmouthu si rozhodně polepšil – dostane více příležitostí, navíc je na anglický fotbal zvyklý, takže se rychleji adaptuje. Věřím tomu, že se znovu prosadí a zase začně střílet branky, jelikož je typem hráče, který má kvalitu a několikrát to dokázal.

[ 31.1.2008 - Luděk Mikloško | Foto: MARSfoto ]