Slavia remizovala s druholigovou Krčí

Fotbalisté pražské Slavie pokračují v zimní přípravě v nepříliš přesvědčivých výkonech. Na Strahově dnes v dalším přípravném utkání pouze remizovali s druholigovou Krčí 1:1, když obě branky padly už v prvních deseti minutách.

V 9. minutě se outsider dostal nečekaně do vedení: se střelou Kounovského si pohrál vítr a míč skončil v šibenici překvapeného Vaniaka. Vzápětí sice vyrovnal po faulu na Marka Jarolíma z penalty Kalivoda, ale to bylo ze strany slávistů vše. V dalším průběhu nedokázali zužitkovat herní převahu, několikrát je vychytal brankář Diviš, který v Krči hostuje právě ze Slavie.

Podle kouče Karla Jarolíma se na výkonu favorita podepsala náročná příprava. "Před zápasem jsme měli dvakrát po sobě dvoufázový trénink, příští týden už tréninkový program přizpůsobíme našemu vstupu do sezony. Soupeře jsme poměrně lacino pustili do vedení. I když se nám podařilo vyrovnat, tak naše hra postrádala více důrazu," uvedl pro slávistický web Jarolím.

V zápase nemohl počítat se zraněnými Šmicrem a Dřížďalem, k nimž se přidali také Toleski se Šenkeříkem. I to Jarolímovi zkomplikovalo rozhodnutí, koho dopsat na soupisku pro Pohár UEFA. "Proti Tottenhamu nemůže hrát kvůli kartám Matej Krajčík, máme bohužel také nějaké zraněné hráče. Uvidíme po konzultaci s doktory a potom uděláme nějaké rozhodnutí," řekl Jarolím. Tři nové hráče pro utkání s Tottenhamem musí určit do dnešní půlnoci.

Další přípravný zápas sehraje vedoucí celek prvoligové tabulky v sobotu od 15:00 proti Příbrami.

Výsledek:

Slavia Praha - Sparta Krč 1:1 (1:1)
Branky: 10. Kalivoda z pen. - 9. Kounovský. Rozhodčí: Moudrý - Černý, Kovařík.

Sestava Slavie:
I. poločas: Vaniak - Hubáček, Latka, Brabec, Pudil - Jarolím, Kalivoda, Suchý, Černý - Střihavka, Blažek.
II. poločas: Vaniak - Krajčík, Šourek, Brabec, Hubáček - Gebre Selassie, Tavares, Volešák, Pudil - Ivana, Střihavka.

[ 1.2.2008 - ČTK | Foto : ČTK ]