Trenér Sparty Michal Bílek věří v titul

Trenér Sparty Michal Bílek věří v titul

Maximální spokojenost zavládla v týmu fotbalistů pražské Sparty po herním soustředění ve Španělsku, odkud si přivezli samá vítězství. Trenéru Michalu Bílkovi dělají vrásky pouze zdravotní problémy některých opor, přesto je přesvědčen o tom, že Sparta má natolik kvalitní kádr, aby letošní ročník ligy vyhrála.

"Já jsem s přípravou maximálně spokojen. Sehráli jsme kvalitní utkání a nacvičili jsme si, co jsme chtěli. Navíc jsme k tomu měli vynikající podmínky. Po všech stránkách tedy panuje spokojenost," řekl Bílek na dnešní tiskové konferenci po návratu do Prahy.

"Problémem jsou pouze zdravotní stavy některých hráčů. Ať už Pavla Horvátha, který mohl hrát až poslední zápas, nebo Karola Kisela, který vůbec nehrál a pouze pracoval na fyzické kondici. Navíc Kamil Vacek si v posledním utkání přivodil výron," dodal Bílek, který navíc postrádá kvůli problémům s kolenem kanonýra Libora Doška.

Potíže s kotníkem sužovaly také Horvátha, který tak málem přišel o celé soustředění. "Před třemi dny jsem ani nedoufal, že bych si ten poslední zápas zahrál. Naštěstí jsem se uzdravil dřív, než se čekalo," prohlásil tvůrce sparťanské hry. "Jen mě mrzí, že jsem si víc neužil toho super počasí, protože jsem byl ze začátku hlavně v posilovně. Ale snad jsem se z toho už vylízal," dodal Horváth.

Právě kvůli zdravotním komplikacím bude Bílek zužovat kádr až po posledním přípravném utkání s Rapidem Vídeň. "Samozřejmě základní kádr už mám nějak v hlavě, ale definitivně rozhodnutý nejsem. Rozhodne se až na konci příštího týdne, také podle zdravotního stavu některých hráčů," uvedl Bílek.

Sami fotbalisté mu rozhodování příliš neusnadnili, vesměs totiž podávali dobré výkony. "Nikdo mě nezklamal. Všichni pracují poctivě a bojují o základní kádr. Všichni mladí hráči, kteří jsou nyní v kádru, mají perspektivu se ve Spartě prosadit," řekl sparťanský kouč.

O některých místech v základní sestavě už má všakjasno. "Stoperská dvojice bude hrát ve složení Sivok, Řepka a brankářskou jedničkou bude Grigar," řekl trenér, jenž také teprve vybere nového kapitána za Zdeňka Pospěcha, který odešel do Kodaně.

Přestože Sparta v přípravě dosud jen vítězila, vidí Bílek stále určité nedostatky. "Výsledky i hra byly pozitivní, ale pořád je na čem pracovat. Musíme zlepšit obranu, standardky i útok. Nyní máme čtrnáct dní na to, abychom vše doladili a byli připraveni na první zápas se Zlínem," řekl Bílek směrem k prvnímu jarnímu kolu, které odstartuje boj o ligový titul. "Jsem stoprocentně přesvědčen, že máme dostatečnou sílu na to, abychom ligu vyhráli. Tomuhle mužstvu věřím," prohlásil Bílek, jehož svěřenci ztrácejí po podzimu na vedoucí Slavii pět bodů.

[ 1.2.2008 - ČTK | Foto : MARSfoto.cz ]