Olomouc porazila v přípravě slovenského mistra

Fotbalisté Sigmy Olomouc zvítězili v přípravě nad slovenským mistrem Žilinou 2:1. Hanáci dnes prohrávali od jedenácté minuty, kdy se trefil bývalý liberecký záložník Ančic. Po půlhodině hry vyrovnal Komárek a deset minut před koncem rozhodl o výhře Olomouce nad vítězem podzimní části slovenské ligy střídající Petr.

Domácím chyběli lehce zranění Šuškavčevič, Hudec, Rossi, Janotka a Jurkič, zatímco Žilina tým hrála v nejsilnější sestavě. Hosté překvapili soupeře v úvodu, ale aktivního Štyvara Drobisz vychytal. Na střelu Ančice, kterého přesně našel Breška, už byl olomoucký gólman krátký.

Olomoučtí mohli vyrovnat ve 23. minutě. Sudí Kocián odpískal penaltu po zákroku Hubočana na Hubníka, ale Bajer ji neproměnil. Vyrovnání se Sigma dočkala ve 32. minutě. Povedenou akci Škerleho, Bajera a Hubníka zakončil přesným obstřelem obránce Komárek. Ve druhém poločase se Sigma, která na rozdíl od soupeře prostřídala, začala prosazovat z rychlých protiútoků. Jeden z mnoha kontrů v závěrečné čtvrthodině zakončil po Melinhově přihrávce mladý útočník Petr.

"Jsem spokojený s výsledkem. Soupeř byl velmi náročný a hodně nás prověřil. Žilina několikrát změnila rozestavění a styl hry. Mrzí mě, že jsme neproměnili více protiútoků v závěru," řekl olomoucký trenér Martin Pulpit.

Další utkání sehraje Sigma se Znojmem v úterý od 15:00 opět na Andrově stadionu.

Výsledek:

Sigma Olomouc - MŠK Žilina 2:1 (1:1)
Branky: 32. Komárek, 80. Petr - 11. Ančic. Rozhodčí: Kocián - Pelikán, Hájek. ŽK: Ančic, Štyvar (oba Žilina). Diváci: 300.

Sestava Olomouce: Drobisz - Jindřišek, Škerle, Komárek, Heidenreich (60. Randa) - Bajer (60. Štěpán), Hořava (60. Kazár), Kaščák, Onofrej (77. Melinho) - Hubník (69. Petr), Schulmeister (69. Bueno). Trenér: Pulpit.

[ 2.2.2008 - ČTK | Foto : ČTK ]