Mikloško: Stav hřiště ve Wiganu je katastrofální

Mikloško: Stav hřiště ve Wiganu je katastrofální

Kanonýr Adebayor prožívá v Arsenalu skvělé období. A s jeho výtečnými výkony se veze celé mužstvo. Ve své tradiční rubrice to řekl trenér brankářů londýnského West Hamu Luděk Mikloško. Naopak nepatrně zklamaný byl z výkonu Chelsea, která si z Portsmouthu odvezla jen jeden bod. Co ho znepokojilo ještě víc, byl stav hrací plochy ve Wiganu.

Vítězství Arsenalu na hřišti Manchesteru City pro mě zase tak překvapivé nebylo. Samotný výsledek už však ano. Arsenal hrál velmi dobře a výsledek 3:1 v jeho prospěch je opravdu výborný. Ve skvělé formě se předvedl Adebayor, který svůj dobrý výkon korunoval dvěma brankami. Je to dáno tím, že si teď více věří. Dává góly a zdá se, že mu to vydrží.

V poslední době se mi líbí výkony Tottenhamu. Začíná hrát velice dobrý fotbal. Přišel tam nový trenér a je vidět, že do týmu přinesl něco nového. Dal mužstvu novou tvář. Zápas od zápasu předvádějí hráči Tottenhamu lepší a lepší výkony. Je pro ně určitě škoda, že neudrželi jednobrankové vedení, když dostali vyrovnávací gól až ve čtvrté minutě nastavení, ale tady je potřeba počítat s tím, že je to anglická liga a tady se hraje opravdu až úplně do konce. A góly v nastavení nejsou žádnou výjimkou.

Na třetím místě je Chelsea, od které jsem, přiznám se, čekal v tomto utkání poněkud více. Portsmouthu se doma v předchozích zápasech zrovna moc nedařilo. Je ale zase pravda, že teď měl domácí celek dva nové útočníky, Baroše a Defoea. Druhý jmenovaný dal dokonce branku.

Hodně mě zklamal stav hřiště ve Wiganu, kterému jsme podlehli na jeho hřišti 0:1. Ta tráva byla v naprosto katastrofálním stavu. Na tom jejich hřišti se hraje opravdu strašně. Stěžují si na to i jiné týmy, nebyli jsme rozhodně výjimkou. Pro domácí je to samozřejmě velká výhoda, protože jsou na to zvyklí. Oni vlastně hrají na to, aby je soupeř fauloval a snaží se pak skórovat ze standardních situací. Mají na to totiž vysoké hráče. Na tom jejich povrchu se nedalo vůbec kombinovat, nahrávat, prostě nic.

[ 5.2.2008 - Luděk Mikloško l Foto : MARSfoto.cz]